NovinkyKam na koncert?

NOVÝ ALBUM, VIDEOKLIP A VEĽKÉ JARNÉ TURNÉ: ANETA LANGEROVÁ ROZKVITLA. AKO ŽENA I AKO UMELKYŇA.

Už tri mesiace prináša Aneta Langerová svojim fanúšikom prekvapenie za prekvapením. Svoju novú éru symbolicky zahájila v novembri vydaním 4. štúdiového albumu „Na Radosti“ a zverejnením prvého singla „Svatá Kordula“. Nasledoval december s premiérou atmosférického videoklipu k aktuálnemu singlu „Tráva“ a štedrovečerné prekvapenie v podobe špeciálneho vianočného pozdravu „Na Radosti“. V januári už kamenné predajne jedna za druhou hlásili vypredaný album. Séria prekvapení sa však stále nekončí. Už vo februári Aneta vyrazí na veľké jarné turné „Na Radosti 2015“ . Koncerty potrvajú až do apríla.

www.idnes.cz: „Už od svého téměř teenagerského vstupu na scénu se Aneta Langerová prezentovala jako romantická bytost. Nové album Na Radosti je v tomto smyslu její nejucelenější autorskou i interpretační výpovědí.“

www.novinky.cz: „Nechali se (Aneta Langerová a Jakub Zitko- pozn.autora ) inspirovat existujícím místem na Šumavě, jemuž se říká Na Radosti, odhalili si vlastní hudební světy a našli v nich společný, který je v hudebním příběhu Anety Langerové dalším zásadním krokem k alternativnímu vnímání a prezentaci hudby. Současně ale stále nabízí dost okamžiků na to, aby na ni mainstreamoví posluchači nezanevřeli. Bez ohledu na cokoli dlužno podotknout, že je to nejlepší album, které vydala.“

Záver starého roka v znamení singla Svatá Kordula a nového albumu Na Radosti

Záverom roka 2014 vypustila Aneta Langerová na rádiových vlnách smerom k fanúšikom prvú ochutnávku z dlhoočakávaného štvrtého albumuNa Radosti“. Singel Svatá Kordula“ bol predzvesťou skvelého hudobného zážitku. Pieseň speváčka venovala patrónke lodníkov, moreplavcov a pútnikov. Je o láske a vášni, ktorá ju sprevádza. Pieseň som venovala Kordule, pretože je taká naša ochrankyňa. Stará sa o to, aby sme v rozbúrených vodách našli cestu domov. Je dobre vedieť, že nad nami niekto drží ochrannú ruku, vysvetľuje s úsmevom.

Po singlovej ochutnávke Svatá Kordula“ prišlo na rad vydanie nového štúdiového albumu Na Radosti“ (28. novembra 2014). Spolu s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubem Zitkem pracovala Aneta dva roky na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Inšpiráciu našli na magickom mieste, obklopení hlbokými šumavskými lesmi. Na Radosti je miesto, kde sa zastavil čas a s ním i osudy ľudí, ktorí tam žili. To miesto sme si ihneď zamilovali, okúzlilo nás a vtiahlo do deja príbehov, ktoré chceme rozprávať,“ prezrádza speváčka.

Album Na Radosti“ obsahuje 12 autorských piesní; ich ústrednou témou sú dievčatá a ženy, ktoré spája nielen čistota a krehkosť, ale i odvaha nájsť si vlastnú cestu. Zásadné témy sú v mnohých prípadoch sprevádzané láskavou iróniou, ktorá svedčí o tom, že Aneta Langerová skutočne dospela. Autenticita. Osobitá melodika. Silné príbehy – taký je jej nový album, na ktorom sa melodické piesne prelínajú zo šansónovej výpovede s klavírnym sprievodom cez surové kapelné prevedenie do sugestívnej až filmovej symfonickej inštrumentácie. Pre celkový zvuk albumu sú charakteristické i gitarové riffy a  „podomácky“ vytvorené zvukové sample – prázdny hrnček od kávy s lyžičkou, zvuky tela, praskanie ohňa v krbe či zvuky šumavského lesa. Jednou autorskou piesňou na album prispela i violončelistka, speváčka a skladateľka Dorota Barová. Album bol nahrávaný v Studiu Faust Records a sláčiky v hudobnom štúdiu České televize. Symbolický krst albumu sa uskutočnil 15. decembra v pražskom divadle Studio DVA. Na albume nájdete zmierenie, nádej, iróniu osudu, smútok i radosti. Všetko je však v rovnováhe. Prijímať život s nadhľadom a pokorou osobne považujem za veľké umenie,“ dodáva Aneta.

Vianoce v znamení singla Tráva a štedrovečerného prekvapenia pre fanúšikov

Len pár dní pred Vianocami uzrel svetlo sveta aktuálny videoklip „Tráva“ – prvý, ktorý speváčka zverejnila po vydaní albumu. Filmové stvárnenie piesne zdôrazňuje náladu štúdiovej nahrávky, v ktorej sa Aneta Langerová vyznáva zo silného vzťahu k prírode. Slávnostná predpremiéra klipu, ktorý vznikal na Šumave v blízkosti už zaniknutej osady Na Radosti, sa uskutočnila na krste albumu. Krstíme túto škatuľku, do ktorej sa vošiel rok a pol našej intenzívnej práce, vltavským prameňom, ktorý k nám doputoval zo Šumavy… Kruh sa uzavrel,”  povedala Aneta Langerová počas večera. Na pódiu stál po jej boku producent a spoluautor Jakub Zitko a brat Nikola Langer, ktorý je jej najväčšou oporou. „Keď som premýšľala, koho oslovím ako krstného, bola moja voľba jasná,” vysvetlila Aneta. Videoklip „Tráva“, ktorý bol v sále prijatý búrlivým potleskom, vznikal v kruhu priateľov a rodiny. Jednu z postáv stvárnila Amálka Langerová, Anetina neter. Klip režírovala Olga Špátová a za kameru sa postavil Lukáš Hyksa. Len pár dní po krste, 24. decembra 2014 poslala Aneta fanúšikom špeciálny vianočný pozdrav vo forme ďalšieho singla Na Radosti“.

Úvod nového roka v znamení jarného turné Na Radosti 2015

Skladby zo štvrtej štúdiovky Aneta predstaví fanúšikov už na jar. Turné „Na Radosti 2015“ atmosférou nadviaže na úspešný projekt „Pár míst“, na rozdiel od neho však koncerty nebudú len akustické. Anetu Langerovú bude sprevádzať kapela, sláčikové trio a piano. Turné bude zahájené symbolicky v Južných Čechách, neďaleko od miesta, kde speváčka hľadala inšpiráciu a po ktorom album pomenovala. Prvý koncert sa bude konať 11. februára v Prachaticích, turné potrvá do 1. apríla. Už sa nevieme dočkať, až budeme ako kapela zase spolu a budeme hrať pre ľudí a nie zatvorení v skúšobni a štúdiu. Nie je nič krajšieho, než keď naša hudba robí radosť iným. Nabíja nás to. Na turné predstavíme nové piesne, ale tiež staršie veci v novom šate, uzatvára Aneta.

Album, ktorý patrí k aktuálne najpredávanejším nahrávkam v ČR, je možné zakúpiť v distribučnej sieti Supraphon alebo v exkluzívnej edícii s podpisom na www.langerovaaneta.cz. V digitálnej podobe je k dispozícii na Supraphonline.cz, Clickmusic.cz či iTunes. Aktuálne bol album doplnený i do kamenných predajní, kde bol pred Vianocami vďaka mimoriadnemu záujmu fanúšikov takmer vypredaný.

Titul vydáva Art Shock v distribúcii vydavateľstva Supraphon

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/album/91293-na-radosti

iTunes: https://itunes.apple.com/cz/album/na-radosti/id941122438

 

TERMÍNY A MIESTA JARNÉHO TURNÉ „NA RADOSTI 2015“:

11.2.2015 – Prachatice, Městské divadlo

12.2.2015 – Třeboň, Městské divadlo J.K.Tyla

13.2.2015 – Český Krumlov, Městské divadlo

16.2.2015 – Kyjov, Kulturní dům, divadelní sál

17.2.2015 – Olomouc, Divadlo na Šantovce

18.2.2015 – Znojmo, Městské divadlo

24.2.2015 – Český Těšín, kino Central

25.2.2015 – Ostrava, DK Akord

26.2.2015 – Brno, Sono centrum

27.2.2015 – Hradec Králové, Klicperovo divadlo

28.2.2015 – Kroměříž, Dům kultury, divadelní sál

9.3.2015 – Česká Lípa, KD Crystal

10.3.2015 – Mladá Boleslav, Škoda Muzeum

11.3.2015 – Turnov, KC Střelnice

12.3.2015 – Sokolov, Městské divadlo

13.3.2015 – Plzeň, hudební ceny Žebřík, KC Depo 2015

29.3.2015 – Praha, Studio DVA divadlo

31.3.2015 – Pelhřimov, Městské divadlo

1.4.2015 – Uničov, kinosál MKZ

Producent: Jakub Zitko | Hudební aranže a dramaturgie: Aneta Langerová, Jakub Zitko | Instrumentace smyčcového orchestru:  Jakub Zitko (1, 2, 3, 5, 6) Aneta Langerová (11)

Nahráno: Studio Faust Records | Zvukový mistr: Derek Saxenmeyer | Domácí studio Anténa|

Smyčcový orchestr v Hudebním studiu České televize | Zvukový mistr: Michal Pekárek |zvukový technik: Jiří Štěpánek |

Mix a editace: Miroslav Chyška ve studiu Cyberbaobab | Mastering: Ecson Waldes ve studiu Biotech

Obsazení: Aneta Langerová – zpěv, akustická a elektrická kytara, klavír, hrneček a lžička, pískání | Jakub Zitko – klavír, kytary, syntezátory, sampler, zpěv, zvuky z lesa | Jakub Vejnar – baskytara, Chapman stick | Martin Kopřiva – bicí nástroje, perkuse | Ludvík Kulich – akustická kytara |Steve Walsh – elektrická a akustická kytara | Dorota Barová – violoncello, zpěv | Vladan Malinjak – housle, viola | Štěpánka Balcarová – trubka | Štěpán Janoušek – pozoun | Marcel Bárta – klarinet |Marie Štípková – telefonát z Prahy | Smyčcový orchestr sestavil Vladan Malinjak |Veronika Vališová, Ondřej Hás, Costin Anghelescu, Anna Anghelescu, Matěj Vlk, Filip Šilar – housle | Vladan Malinjak, Oldřich Smola, Ilia Chernoklinov, František Jelínek – viola | Petra MalíškováŠimon Marek, Roman Stehlík, Richard Žemlička – violoncello

Zdroj: SUPRAPHON 2015

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky