NovinkyKam na koncert?

Eros Ramazzotti dodržal slovo, opäť vystúpi v Košiciach

Po piatich rokoch sa Eros Ramazzotti vracia do Košíc. V jeseni štartuje veľkolepé turné po 21 európskych mestách a 30. septembra odohrá v STEEL Aréne exkluzívne jediný koncert na Slovensku.

Talianska popová ikona vystúpila v metropole východného Slovenska v roku 2010. Keďže E. Ramazzotti ostal atmosférou unesený, sľúbil, že sa do Košíc vráti. Jeho fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na najväčšie hity charizmatického umelca, ale aj na skladby z pripravovaného nového albumu.

Eros Ramazzotti debutoval prvým singlom v roku 1982, no hviezdnu kariéru definitívne naštartoval až o dva roky na festivale v San Reme, kde vtedy dvadsaťjedenročný rodák z Ríma zabodoval u publika, i kritikov. Vo svojom štýle spojil s noblesou jemu vlastnou taliansku kantilénu, rock, soul, aj blues a jeho hviezda začala rýchlo stúpať. Dnes sa môže pochváliť viac ako 55 miliónmi predaných nahrávok a spoluprácou so speváckymi celebritami ako Cher, Tina Turner, Andrea Bocelli, Anastacia, Luciano Pavarotti, Elton John alebo Joe Cocker. Ako jeden z mála neanglicky spievajúcich interpretov si získal fanúšikov (a najmä fanúšičky) po celom svete vďaka svojmu šarmu a sexepílu. „Som nepolepšiteľný romantik,“ vyhlasuje s obľubou o sebe a v jeho tvorbe, aj v elektrizujúcej komunikácii s publikom na koncertoch, to je cítiť. Určite to nebude náhoda, ak si uvedomíme, že rodičia mu dali meno podľa starogréckeho boha lásky. Muzikantsky však v dokonalej harmónii strieda vášnivé soft rockové skladby s jemnými baladami (často s autobiografickým základom) a to z neho už tri desaťročia robí spevácku hviezdu najvyššieho kalibru.

Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal, navyše môžete využiť limitovanú akciu na lístky na státie, viac na info na www.ticketportal.sk/event.aspx?id=29 a https://www.facebook.com/steelarenakosice.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky