Novinky

The Raw Bishops získali nomináciu na Radio_Head Awards

Intenzívne klubové koncerty, originálna pôvodná tvorba, nekonformnosť a v neposlednom rade výborný minuloročný singel Wake Up s hosťujúcou Andreou Bučko priniesol bratislavskej skupine The Raw Bishops pozoruhodný úspech – v 7. ročníku ankety Radio_Head Awards sa objavila medzi nominovanými v kategórii Objav roka.

Už 15. marca sa v Bratislave budú odovzdávať hudobné ceny Rádia_FM za rok 2014, tentoraz aj v nových kategóriách Debut roka a Objav roka. Objavom roka sa môže stať slovenská skupina či interpret, ktorý ešte nevydal oficiálny album, a tak sa adeptom na zisk tejto ceny stala aj štvorica The Raw Bishops. „To, že si nás v FMku všimli, nás brutálne teší! Formátmi Radio_Head Awards a Demovnica_FM sa im darí rozvíriť vody slovenskej hudby. Preosievajú ju, hľadajú záblesky zlata v naplavenej hmote a robia to veľmi dobre! Aj preto si prudko ceníme zaradenie do longlistu na Objav roka,“ zareagoval za skupinu bubeník Michal Bacigal, „Spolu s nami sa tam ocitli aj niektoré dosť vymakané kapely, ktorým chtiac nechtiac musíme fandiť.“

Tento rok rozšíria The Raw Bishops svoj repertoár o ďalšie nové skladby, ktoré len pred pár týždňami nahrali v bratislavskom štúdiu Karma Factory. Pesničky Shout, MercedesFreedom už poznajú ich fanúšikovia z koncertov, oficiálnu podobu dostali však až teraz. Ich autorom je spevák Jeff Kirk, rodák z  Evansville (Indiana) v Spojených štátoch, ktorý sa usadil na Slovensku. Vznikli však v čase, keď mu naše úrady nepredĺžili povolenie na pobyt a on bol nútený na tri mesiace opustiť územie Európskej únie. „Jednu zimu som preto strávil v Chorvátsku, kam za mnou mohla moja priateľka prísť len párkrát. Ale mal som aspoň čas na to, aby som skladal nové piesne,“ spomína s úsmevom s odstupom dvoch rokov.

Pre hudbu skupiny The Raw Bishops, charakteristickú svojou netypickou neslovanskou melodikou, sa už udomácnilo označenie „hot rock“. To najlepšie z neho, vrátane aktuálneho singlu Freedom, vydajú už v najbližšom období na svojej prvej EP platni. Viac informácií nájdete na profile kapely www.facebook.com/TheRawBishops.

zdroj: Eva Bacigalová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky