NovinkyKam na koncert?

Neľahký údel mikrofónu predstavuje Vypsaná fixa vo svojom novom videoklipe.

„Tá pesnička je vlastne oslavou mikrofónu, pretože dobrý mikrofón je výhra pre speváka a stávajú sa spolu neoddeliteľnou dvojicou, kým jednému z nich nedôjde dych,“ hovorí spevák kapely Márdi. „Príbeh nášho mikrofónu Šúrka je o tom, že začínal na rockových pódiách a zažil slávu vo svetle reflektorov, pretože čo si budeme hovoriť, ten spevák stojí až za ním, teda na druhom mieste. Ale postupom času sláva pominula a on sa stal súčasťou ozvučenie na jarmokoch, schôdzach a na iných podobných akciách. Jeho život sa zmenil a stal sa málo punkovy. Ostali len spomienky a ľahká zatrpknutosť. Tak to je naša verzia, avšak dá sa to previesť aj na iné druhy ako len mikrofóny, „vysvetľuje príbeh videoklipu a piesne Šúrka mikrofón Márdi.

Videoklip bol natočený v brnenskom klube Metro v rámci jarného turné skupiny. Réžie sa ujal Marcel Nevín.

Kapela momentálne dochádza svoje jarné turné. Ďalej ju čakajú majáles, letné festivaly, koncerty pre www.samosebou.cz a na jeseň veľké turné k dvadsiatemu výročiu existencie skupiny. „Na jeseň máme prichystané dvadsať koncertov naprieč republikou, kam prídeme v rámci turné nazvanom, a to už môžem prezradiť -„Před náma hrajeme my“. Bude to veľké a budú sa diať špeciálne veci. Všetko to potom vyvrcholí koncertom vo Veľkom sále pražskej Lucerny 17. decembra, „dodáva ešte Márdi.

Konkrétne miesta a termíny jesenného turné sľubuje kapela uverejniť v priebehu pár dní. V predpredaji sú už vstupenky na 17. 12. do Lucerny a to na www.ticketpro.cz alebo na pokladni pražského Lucerna Music Baru. Ako novinku si kapela pripravila pre svojich fanúšikov aj predaj lístkov priamo na koncertoch fixky. Už teraz, počas majáles, si tak záujemcovia budú môcť kúpiť lístky do Lucerny pri stánku s kapelovými reklamnými predmetmi.

Viac informácií na: www.vypsanafixa.cz a www.samosebou.cz

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky