NovinkyKam na koncert?

Tublatanka hrá pre tri generácie

Apríl a máj strávi skupina Tublatanka na cestách. Turné nazvané optimisticky Cítim sa fajn sa zastaví ešte v deviatich slovenských mestách.

Jarnú sériu koncertov odštartoval Maťo Ďurinda s kolegami už koncom marca v Žiline, najviac vystúpení ich však čaká v priebehu najbližších týždňov. Aj po tridsiatich rokoch na scéne o členoch Tublatanky platí, že sa „cítia fajn“, a tak sa ich fanúšikovia môžu tešiť na to najlepšie z ich repertoáru, dokonca aj s podporou sláčikového kvarteta. „Pocestujú s nami štyria filharmonici zo skupiny Adventure Strings, aby nás pri niektorých pesničkách sprevádzali,“ vysvetľuje basový gitarista Juraj Topor.

Okrem „husličkárov“ bude ďalšou nečakanou podporou pre Tublatanku na turné aj Jurajova manželka Eva. „Vypadol nám jeden technik,“ dodáva. „Manželka, samozrejme, nebude nosiť reproduktory a ťahať káble, ale sa zapojí do personálno-marketingovej práce.“ Juraj proti takémuto riešeniu neprotestoval, veď členovia skupiny už dávno po koncerte nevyhľadávajú bujarú zábavu tak, ako kedysi. „Všetku energiu odovzdávame na pódiu. Po vystúpení zhodnotíme situáciu a ideme spať.“

Na Cítim sa fajn tour sa dajú opäť očakávať vypredané sály, veď hudba Tublatanky oslovuje už tri generácie poslucháčov. „Chodia na nás naši vrstovníci, no pravidelne už aj s dospelými deťmi. Takže vždy je v publiku veľa mladých báb, no väčšinou s rodičmi. Asi preto už tak často nehádžu na pódium podprsenky,“ smeje sa Juraj Topor.

Pravdepodobne ešte počas turné dokončí skupina DVD so záznamom z koncertu v Brne na jeseň 2013, ktorým zavŕši oslavy 30. výročia vzniku Tublatanky. Lístky na všetky koncerty sú v predaji v sieti Ticketportal, ku každému VIP lístku dostanú fanúšikovia album Cítim sa fajn, vozíčkari sa na vystúpenie dostanú za jednotnú cenu 1 €.

Cítim sa fajn tour
24.04. Poprad – Aréna
26.04. Bratislava – MMC
29.04. Liptovský Mikuláš – Dom kultúry
30.04. Banská Bystrica- ŠH Štiavničky
02.05. Nové Zámky – Dom Matice slovenskej
03.05. Partizánske – športová hala
08.05. Púchov –  Mestská hala
09.05. Námestovo -Baron Pub

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky