NovinkyKam na koncert?

Peyoti for President: Najdôležitejšia je pre nás energia na koncertoch

„Novodobí dobyvatelia politického punku,“ aj takéto ohlasy médií vyvolávajú španielski Peyoti for President, ktorej členovia pochádzajú z Kolumbie, Brazílie, Portugalska, Španielska a Veľkej Británie. Dnes už hviezdy wold music objavil Manu Chao.

Koncertnou senzáciou sa stali vďaka hudobnej explózii namiešanej z karnevalového folku, flamenca, hip hopu, reggae, mexického mariachi, punku, salsy, pouličných zvukov a počítačových samplov. Popri štýlovej rôznorodosti sú charakteristickým poznávacím znamením kapely ich ľavicovo orientované politické výzvy k prebudeniu svetovej solidarity a empatie. „Až hranie v tejto kapele mi ukázalo, akou výhodou je, keď pracujú ľudia rôznych národností a s rôznym prístupom k inšpirácii. Každá naša pesnička je výnimočná práve tým, že ju hrá táto jedinečná partia muzikantov,“ vysvetľoval Luis Alfredo Garcia Castaneda.

Samostatnou kapitolou zostavy okolo frontmena Pietra DiMascia sú koncertné vystúpenia. Živelná energia z pódia si okamžite podmaní a roztancuje každé publikum. Eufória je pre členov kapely veľmi dôležitá, pretože sa ňou snažia poukázať na pocit, kedy človek dokáže odhaliť podstatu a vnímať iba to, čo je dôležité. „Zrazu si môžeme povedať, že veci okolo nás nie sú tak zložité a ľudia by predsa len mohli byť jednotní, držať pri sebe. Keď sa dokážeme tešiť z toho, čo nás spája, môžeme poraziť faloš v našej spoločnosti,“ odkázal Pietro DiMascio.

http://youtu.be/5BeAw5hlEoE

Peyoti for President vznikli na predmestí Londýna v roku 2005. O dva roky neskôr si ich všimol Manu Chao a okamžite ich vzal na turné. Práve od spolupráce s francúzskym spevákom so španielskymi koreňmi sa datuje moment, kedy ich hviezda vyletela závratnou rýchlosťou nahor. „Manu Chao mi raz hovoril o tom, ako veril, že do tridsiatky sa stane slávnym, čo sa mu však nepodarilo. Preto pracoval ďalej a aj mne zdôrazňuje, aby som ostal zapálený a nikdy neprestával,“ pripomenul P. DiMascio.   

Fotografia  z benefičného podujatia Chyťme sa za ruky Foto Robert RybárskyPovesť divokých a výnimočných koncertných fanatikov potvrdili títo hudobní svetobežníci na festivaloch Przystanek Woodstock (Poľsko), Rockwave (Grécko), Colours of Ostrava (Česká republika), Sfinks (Belgicko), Bestival, Glastonbury (UK) a na troch exkluzívnych koncertoch sa na nich môže tešiť aj slovenské publikum v Bratislave (2. máj, Ateliér Babylon), Novom Meste nad Váhom (3. máj, Blue Note Jazz and Music Club) a Galante (4. máj, MSKS dom kultúry, benefičný koncert „Chyťme sa za ruky“). „Veľakrát na naše koncerty chodia iní muzikanti a často hovoria, že ich dostala obrovská energia, ktorú sme ľuďom odovzdali. Myslím si, že v dnešnej dobe potrebujeme niečo také oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Táto rovina je pre nás možno dôležitejšia, ako politické vyjadrenia,“ dodal P. DiMascio.

Čerstvé EP s názvom ,,Who am I?“ z dielne Peyoti for President si môžete vypočuť na stránke kapely a navnadiť sa takto na ich premiérové slovenské vystúpenia.

www.peyoti.com/audio/who-am-i/

Termíny koncertov Peyoti for President:

2. máj, Bratislava, Ateliér Babylon

3. máj, Nové Mesto nad Váhom, Blue Note Jazz and Music Club

4. máj, Galanta, MSKS dom kultúry, benefičný koncert „Chyťme sa za ruky“

Ako predkapela sa predstaví finalista posledného ročníka Stropkovskej hudobnej ligy Yelllowe.

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal a viac informácií získate na www.peyoti.com.

Kúpou vstupenky na koncert Peyoti for President podporíte benefičné podujatie „Chyťme sa za ruky“ usporiadané piatim rokom pre deti a osoby s mentálnym postihnutím 4. mája v Galante. Ďakujeme.

Text: Imrich Makó

Foto: Peyoti for President

http://www.peyoti.com

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky