NovinkyKam na koncert?

Miro Žbirka posiela do rádií vianočné prekvapenie – svoju prvú vianočnú pesničku, ktorá vznikla v Abbey Road.

Prvá kompletne vlastná vianočná pesnička Mira Žbirku sa volá Vianočná s podtitulom “o prímerí”. Po minuloročných veľmi dobrých skúsenostiach ju opäť nahrával v londýnskych Abbey Road Studios a spev v slovenčine znel z reproduktorov v slávnom štúdiu 2 úplne prvý krát. Pri jej nahrávaní a produkcii spolupracoval s osvedčeným producentom Robom Cassom, ktorý sa producentsky podpísal na piesňach Love Shines a In the Sun z EP Made in Abbey Road (2012), tie však Miro naspieval po anglicky. Spojením slovanskej melodiky a anglickej produkcie vznikla zaujímavá, pre naše krajiny netradičná skladba, ktorá má veľký potenciál stať sa hitom nielen tohtoročných Vianoc.

Link na itunes singel : https://itunes.apple.com/sk/album/vianocna-single/id743799920?affId=2224083&ign-mpt=uo%3D4

Naživo ju Miro Žbirka premiérovo odohrá na  decembrovom koncerte v Košiciach, na ktorý sa už teraz usilovne pripravuje.  Do metropoly východu sa Meky po dlhej dobe vráti so svojou kapelou a 42-členným symfonickým orchestrom, ktorý opäť povedie dirigent Adrián Kokoš. Pod názvom Symphonic spolu odohrajú 21.decembra dvojhodinový koncert v Steel Aréne. Prvý koncert so symfonickým orchestrom odohral Miro Žbirka pred troma rokmi.  Z pôvodne jednorázovej záležitosti sa, ako to v živote chodí, zrodila spolupráca, ktorá funguje až doteraz. Po úspechu česko-slovenského turné v roku 2010 koncertujú s týmto programom sporadicky dodnes. Za spoločný Symphonic album získali platinovú platňu. V Košiciach dajú svojim predstavením veľkolepú bodku za rokom 2013.

“Vlani sme stihli so symfonickým programom iba koncerty v Prahe a Bratislave. Som to východniarom dlžný… Teším sa na Košice a tiež na spoluprácu s detským speváckym zborom, s ktorým naživo zaspievam Vianočnú (o prímerí)…” povedal spevák o pripravovanom koncerte v košickej Steel Aréne, ktorý sa uskutoční 21.12.2013. Lístky sú v predpredaji v cene od 17 eur na stránke organizátora podujatia vagaboond.com a tiež v sieti Ticketportal. Zakúpiť si môžete aj špeciálny VIP lístok, ktorý zahrňuje parkovanie v parkovacom dome, exkluzívny darček a vstup na VIP recepciu, ktorá sa uskutoční po koncerte.

Link na predaj vstupeniek : http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=75015

Rok po výnimočnom narodeninovom koncerte Mira Žbirku Happy Birthday v pražskej O2 aréne (8. 11. 2012) vyšiel na DVD záznam z koncertu nasnímaný kamerami Českej televízie. Jedinečnú atmosféru, ktorú na koncertoch v Prahe a Bratislave zažilo viac ako dvadsať tisíc divákov, si budete môcť pokojne doma vychutnávať kedykoľvek. V symfonickej časti si Miro zaspieval aj s kapelou v doprovode Moravskej filharmónie Olomouc s dirigentom Adriánom Kokošom. Počas koncertu zazneli najväčšie hity: Možno sa ti zdá, 22 dní, Biely kvet, Jesenná láska, Zažni, Atlantída, Mám rád a ďalšie, ale aj beatlesovky All You Need Is Love a Hey Jude. Na bonusovom DVD je zachytených 25 televíznych vystúpení Mira Žbirku z archívu Českej televízie od sedmdesiatych rokov až po súčasnosť

Link : http://www.niagara.sk/dvd-film/miro-zbirka-happy-birthday-2-dvd

Aktualizované info  na:  www.zbirka.cz  a http://www.facebook.com/MiroZbirka

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky