NovinkyKam na koncert?

Matisyahua podporia Jah Division

Domácim supportom na koncerte amerického reggae speváka Matisyahua bude dnes legendárna bratislavská DJ-ská dvojica Jah Division Sound Gang. Obľúbené postavičky slovenského undergroundu Ras D a Reverend si pripravili vinylový výber najzásadnejších jamajských kúskov od 70-tych rokov až po súčasnosť. Koncert sa koná 28. júna 2016 v bratislavskom Ateliéri Babylon, vstupenky sú k dispozícii na stránke www.orepole.sk a v sieti Eventim.

Matisyahu, vlastným menom Matthew Paul Miller, je na svetovej hudobnej scéne netradičným zjavom: Ortodoxný žid zmýšľaním aj zovňajškom, pohupujúci sa do rytmu reggae a šíriaci posolstvo o mieri na Blízkom východe, ktorý propaguje aj častou spoluprácou s moslimskými umelcami.

Pred štyri rokmi si dal z hlavy dole jarmulku, oholil sa a z „chasidskej reggae superstar“, ako ho dovtedy prezývali médiá, zo dňa na deň zmenil imidž na usmievavého lámača ženských sŕdc a dvojníka Jamieho Lannistera zo seriálu Game of Thrones. S vierou sa nerozlúčil, ale nepotrebuje ju už toľko prejavovať navonok: „Mám to vo svojom vnútri, nemusím to nosiť na sebe,“ vyhlásil v nedávnom rozhovore.

Vegán, ktorý za svoje vzory označuje Boba Marleyho, The Police a americké ska-punkové kapely ako The Mighty Mighty Bosstones či Sublime, je podľa magazínu Billboard najlepším súčasným reggae umelcom, za „najpozoruhodnejší zjav na reggae-scéne“ ho označuje aj life-styleový magazín Esquire.

Matisyahu má na konte päť radových albumov, jednu výberovku a štyri živé albumy, počas svojej koncertnej kariéry okrem iného „predskakoval“ Stingovi a spolupracoval s interpretmi ako Avicii, Travis Baker či Wyclef Jean.

Bratislavský koncert bude mixom jeho najväčších hitov ako Jerusalem či King Without A Crown a materiálu z jeho zatiaľ posledného albumu Akeda. Na tom sa Matisyahu vyrovnáva so zmenami vo vlastnom živote, najmä s rozpadom dlhoročného vzťahu a – na rozdiel od predchádzajúcej tvorby – rieši skôr osobné ako náboženské témy.

zdroj: Tomáš Tauber

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky