NovinkyKam na koncert?FestivalyFilm

Veľkolepý záver Art Film Festu 2016: Slovenský festival uzavrie Pierce Brosnan!

Art Film Fest 2016 dnes vyvrcholí slávnostným záverečným ceremoniálom. V posledný deň najväčšieho filmového sviatku bude zároveň slávnostne odovzdané ocenenie Zlatá kamera britskému režisérovi Alanovi Parkerovi. Ďalší slávnostný okamih nastane dnes popoludní, kedy si Karel Roden, laureát Hercovej misie, verejne umiestni plaketu v centre Košíc pred zrakmi svojich priaznivcov. Exkluzívnu bodku za nabitým 9-dňovým festivalovým maratónom dá polnočná celosvetová premiéra hollywoodskeho filmu I.T. s Pierceom Brosnanom v hlavnej úlohe. Na projekciu tejto snímky je v Kunsthalle vstup voľný!

Druhá Hercova misia putuje do Čiech

Prestížne ocenenie Hercova misia odovzdal včera večer v Kunsthalle prezident Art Film Festu Milan Lasica českému hercovi Karlovi Rodenovi. Pre legendu českej kinematografie organizátori festivalu pripravili hneď niekoľko prekvapení. Na ceremoniál totiž dorazil aj Karlov brat Marián, o čom slávny herec vôbec netušil. Počas ceremoniálu odznelo tiež prekvapenie v podobe osobnej videozdravice od britskej herečky Anny Friel, ktorá si zahrala po Rodenovom boku hlavnú rolu vo filme Bathory: https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=T6l5LudPdrk

„Ako ste toto dali dohromady? Nikdy nikto pre mňa takéto prekvapenie nepripravil, ježišmária!“ neskrýval prekvapenie dojatý herec.

Jedno prekvapenie čakalo v Kunsthalle aj na divákov – na veľkom plátne si mali možnosť pozrieť teaser k pripravovanému filmu Masaryk, v ktorom Karel Roden hrá titulnú rolu.

Ocenenie Hercova misia pripevní Karel Roden dnes o 16:30 do „Riečky slávy“ na košickej Hlavnej ulici.

small_DSC_1818Projekcia „Festivalové prekvapenie“ odtajnená

Milovníci dobrých filmov by si rozhodne na záver festivalu nemali nechať ujsť špeciálnu projekciu, ktorá je pripravená na dnes, 25. júna o 16:00hod. do Kina Úsmev. Až do poslednej chvíle organizátori uvádzali toto predstavenie v programe ako „Festivalové prekvapenie“. Dnes, však konečne odtajnili názov snímky, ktorá bude v tomto časovom slote v rámci festivalu premietaná. Pôjde o film The Look of Love, britskú snímku režiséra Michaela Winterbottoma z roku 2013. Sexy, vtipný a škandalózne pravdivý skutočný príbeh anglického podnikateľa Paula Raymonda, ktorý si vyslúžil prezývku „Kráľ Soho!, vezme divákov na divokú jazdu životom zakladateľa prvých striptízových pánskych klubov, ktoré z neho koncom deväťdesiatych rokov dokonca urobili najbohatšieho Brita. Hoci bola snímka nakrútená v roku 2013, na Slovensku nikdy nebola uvedená do kinodistribúcie. Pôjde teda o jej slovenskú kinopremiéru. Jednu z hlavných postáv vo filme stvárnila tiež spomínaná britská herečka Anna Friel.

small_DSC_1942Pierce Brosnan v celosvetovej premiére na Art Film Feste

Ako vôbec posledné z celého radu prekvapení, ktoré sa udiali počas 24. Art Film Festu, si nechali organizátori úplne nakoniec. Štýlovo jednu minútu pred polnocou v sobotu 25. júna sa v Kunsthalle začne premietať SVETOVÁ PREMIÉRA(!) psychologického trileru I. T. v hlavnej úlohe s hviezdnym Piercom Brosnanom. Ide o írsko-francúzsku snímku v réžii skúseného Johna Moorea (napríklad Za nepriateľskou líniou, Omen, Max Payne), v ktorej úspešného biznismana a jeho rodinu smrteľne ohrozuje rafinovaný IT-expert, predtým podnikateľov zamestnanec. Vďaka láskavému povoleniu produkčnej firmy Voltage Pictures a distribučnej spoločnosti Big Bang Media Slovensko budú mať priaznivci Art Film Festu mimoriadnu príležitosť vidieť tento film už tri mesiace pred plánovanou americkou premiérou. Na slovenskom území očakávanú novinku premiérovo odvysiela Joj Cinema. V napínavej snímke so sugestívnou a atraktívnou atmosférou a prostredím uvidíte okrem Piercea Brosnana, aj známu anglickú herečku Annu Friel v úlohe jeho manželky, americkú hereckú nádej Stefanie Scott v postave ich tinedžerskej dcéry, a tiež austrálskeho herca Jamesa Frechevilleho v postave nebezpečného experta. Touto mimoriadnou projekciou sa tak zavŕši úspešný 24. Art Film Fest, ktorý sa premiérovo konal v Košiciach.

small_DSC_1922„Zdalo by sa, že zatvorenie festivalu je jeho koncom. Nie však v našom prípade! Keď ho prezident festivalu Milan Lasica vyhlási za skončený a pozve na jeho 25. ročník, prinesieme Košičanom a všetkým návštevníkom ešte jedno prekvapenie. O polnoci v Kunsthalle uvidia jedinečnú celosvetovú premiéru novej hollywoodskej snímky I.T. v hlavnej úlohe s Pierceom Brosnanom a Annou Friel, a to tri mesiace pred jej premiérou v USA. Priatelia, je to darček pre vás, všetci ste pozvaní! Otvorená premiéra je súčasťou nášho zámeru darovať mestu Košice festival, ktorý tu začne svoju novú éru a navždy zmení toto nádherné mesto,“ pozýva návštevníkov generálny manažér festivalu Rudolf Biermann.

Všetci filmoví fanúšikovia sú pozvaní na príchody hostí po červenom koberci o 18:00 do Kunsthalle na záverečný ceremoniál. Ten si totiž budú môcť opäť – rovnako ako to bolo pri úvodnom ceremoniáli – vychutnať výhercovia, vybraní z fanúšikov čakajúcich pred Kunsthalle. Spoločne s pozvanými hosťami si tak budú môcť pozrieť ceremóniu o 19:00 spojenú s vyhlásením štatutárnych cien Modrý anjel a Zlatou kamerou pre sira Alana Parkera.

Viac info:

http://artfilmfest.sk/

www.facebook.com/ArtFilmFest

ART FILM FEST – to je nové miesto, nový program i nová zábava!

Organizátori: ART FILM FEST, s.r.o., Forza, a.s.

Spoluorganizátori: Mesto Košice, K13

Festival sa koná pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica

Festival finančne podporil: Audiovizuálny fond

Generálny reklamný partner: Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s.

Hlavní reklamní partneri: HRP CBA Verex, Transpetrol, Slovenská pošta, Východoslovenská energetika, Slovnaft, Kosit

Oficiálne autá festivalu: Hyundai

Oficiálny prepravca: ČSA

Logistický partner festivalu: DHL

Oficiálny festivalový hotel: Hotel Yasmin

Reklamní partneri: Herberia, Budiš, Imperator, Turizmus regiónu Bratislava, Ida Sandor, HC Košice

Exkluzívne festivalové kino: Kino Úsmev

Oficiálni dodávatelia: NOV s.r.o. Zebra, Stella Artois, Barzzuz, Tikoki, Livyna, Jean Charles-Cafe de Paris

Hlavný festivalový dopravca: Železničná spoločnosť Slovensko

Festival finančne podporil Nadačný fond EPH pod Nadáciou J&T

Oficiálny festivalový denník: Košice Dnes

Hlavní mediálni partneri: RTVS, TV JOJ, Nový Čas, Aktuality.sk

Mediálni partneri: Rádio FM, Rádio Regina, SME, Korzár, JOJ Cinema, Rádio Košice, Film Europe Channel, Forbes, Kam do mesta, webnoviny.sk, TV Naša

Partneri: Czech Tourism Slovensko, Autocont, Tabačka Kulturfabrik, Paneurópska vysoká škola, VIPERA, Translata, Congress Hotel Centrum, Predpredaj.sk, VISIT Košice, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, SSUŠ Filmová

Produktoví partneri:Hotel Maraton, Casablanca Cafe, Carpano, The Cuba Libre, Digital Ocean, Hotel ROCA, Jazz Cafe

zdroj: Adriána Čahojová

foto: Peter Stas

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky