NovinkyKam na koncert?

Do Bratislavy mieri legendárna kapela Smokie, nenechajte si ujsť skvelý retrožúr!

Slovensko zažije skvelý retrožúr! Po šiestich rokoch u nás opäť vystúpi úspešná kapela Smokie. Hudobníci, ktorých preslávili hity ako „Living Next Door To Alice“, „Needles And Pins“ či „Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me“, majú počas svojej vyše 40-ročnej kariéry na konte milióny predaných albumov. Stále sú však aktívni a dodnes im v diskografii pribúdajú nové piesne. Na bratislavskom koncerte ponúknu aj ochutnávku aktuálnej tvorby, no program postavia predovšetkým na notoricky známych superhitoch. Glamrocková kapela sa na slovenských fanúšikov veľmi teší! Vypočujte si ich 30. marca 2017 v Hant Aréne v Bratislave!

Legendárna skupina Smokie chystá koncert v Bratislave! Kapela, ktorá hviezdi na hudobnej scéne neuveriteľných 40 rokov, stále plní haly po celom svete. Hudobníci pod vedením lídra Mika Crafta sa na slovenských fanúšikov veľmi tešia.

„Na Slovensku sme už hrali a pamätám si, že ste naozaj temperamentné publikum. Bolo to skvelé, keď si fanúšikovia spolu s nami pospevovali. Ani tentoraz nebudú chýbať naše najznámejšie pesničky. Určite zahráme „Living Next Door To Alice“, „Needles And Pins“, „If You Think You Know How To Love Me“, či „Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me“, ale pridáme aj ochutnávku noviniek, ktoré pripravujeme,“ vraví frontman kapely, spevák a gitarista Mike Craft.

Anglická glamrocková kapela si získala srdcia fanúšikov na celom svete. Na scéne je od roku 1975, predala milióny albumov a stále dokáže očariť.

„Byť vyše 40 rokov na scéne je myslí fantastické. Je to vlastne zázrak, ale aj obrovský záväzok. Stále sa snažíme koncertovať naplno, chceme, aby fanúšikovia odchádzali z našich koncertov nabití pozitívnou energiou. Sľubujem, že v Bratislave to roztočíme,“ dodáva Mike Craft.

Začiatky vzniku kapely Smokie sa datujú do roku 1975. Medzníkom v jej tvorbe sa stala pieseň „Living Next Door To Alice“, ktorú vydala o rok neskôr a okamžite sa stala hitom. Skupina neskôr bodovala aj skladbami „Needles And Pins“, „If You Think You Know How To Love Me“ či „Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me“. K zakladajúcim členom kapely patrí slávny rockový spevák Chris Norman. Pôsobil s ňou do roku 1985, potom sa vydal na sólovú dráhu. Smokie dnes pôsobia v zostave Mike Craft – hlavný spevák, gitara, Mick McConnell – hlavná gitara, spevák, Terry Uttley – basová gitara, spevák, Steve Pinnell – bicie a Martin Bullard – klávesové nástroje. Lístky na koncert, ktorý bude  30. marca 2017 v Hant Aréne v Bratislave si môžete zakúpiť v sieti ticketportal.sk

zdroj: Nora Krchňáková

foto: archív Smokie

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky