Novinky

Massriot predstavujú singel s ekologickou témou

Massriot predstavujú singel s ekologickou témou.  Stovky kilometrov ciest je ddurou sklabou z plánovaného albumu Bude To Fajn. Zároveň vychádza spolu aj s videoklipom apomerne výrazným environmentálnym podtextom.

Ako uviedol Ján Borčík, bubeník skupiny Massriot: „Náš piaty štúdiový album nie je len o skladbách, ktoré sa budú alebo nebudú páčiť. Každá bude odkazom. Tak, ako singel Bude To Fajn, ktorý mal silné posolstvo, aj v skladbe Stovky kilometrov ciest prichádzame s odkazom, ktorý jasne vraví – chráňme si prírodu, starajme sa o ňu, je to obrovský dar“.

Vo videoklipe k najnovšiemu počinu sú použité unikátne dronové zábery populárnych, ale aj menej známych turistických destinácií. Kapela v najnovšom klipe použila aj autentické zábery z ciest svojich členov. Okrem Slovenska sa v ňom objavia aj zábery z iných krajín, ako napríklad z Maďarska, Kosova alebo São Tomé and Príncipe. 

Záleží im na prírode

„To, čo sa deje s prírodou, nie je vôbec dobré. Zmizla k nej akákoľvek elementárna úcta. Chápem, že je tu aj na to, aby sa využívala, ale nie je tu na to, aby sme ju zneužívali. Túto hranicu sme už dávno prekročili. Prišla pandémia a jediné, čo nám dáva pocit slobody, je práve pobyt v prírode. A ako sme sa zachovali? Človek neprejde päť metrov lesa, aby nevidel odpad a to šialené odlesňovanie už asi nemusím komentovať. Ničíme si to najvzácnejšie čo máme a zvony bijú na poplach. Už je na čase sa spamätať a týmto videom chceme urobiť akúsi osvetu a poukázať na krásy našej prírody, aby si ju ľudia  konečne začali vážiť,“ vyjadril svoj kritický postoj spevák skupiny, Robo Šimko, aj napriek tomu, že sa pieseň nesie v pozitívnom duchu.

Massriot síce zjemnil aranžmá, ale čím ďalej, tým viac sa snaží bojovať za krajšie zajtrajšky. Poukazuje na ľudskosť, ako aj na chyby ľudstva ako kolektívu. Dáva nádej, dáva silu ísť ďalej a dvihnúť sa, aj keď sa už zdá, že sa to nedá. Motivuje ľudí tým správnym smerom a z toho dôvodu si táto skupina zaslúži, aby bolo jej posolstvo šírené ďalej.

Projekt Massriot – Stovky Kilometrov Ciest z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ako aj iné, tak aj túto pieseň skupiny Massriot nájdete na všetkých streamovacích platformách:

Tidal: https://tidal.com/browse/album/174448721
Deezer: https://deezer.page.link/mT8xUEeKnRfhtGsQ7
Spotify: https://open.spotify.com/album/42DVGJidiKImGu9OjGYmST
Apple Music: https://music.apple.com/gb/album/stovky-kilometrov-ciest-single/1554719715
YouTube music: https://music.youtube.com/watch?v=dqnUPE_cTF0&feature=share 

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac:Novinky