Novinky

Kapela Červený Bicykel predstavuje Bohémsky čas

Bratislavská folk rocková kapela Červený Bicykel predstavuje nový singel Bohémsky čas,  ktorý vystihujú zábava a radosť zo života. Zároveň je ostrovčekom slobody v tomto chladnom období. Zostava funguje vyše 7 rokov. Ich texty a hudba sú inšpirované cestovaním, prírodou a samozrejme láskou. Je to kapela, ktorá pedáluje krajinou s cieľom robiť ľudí šťastnejšími.

Skupina sa najlepšie cíti na koncertnom pódiu. Má za sebou účasť na niekoľkých festivaloch na Slovensku aj v Čechách. Ich energické vystúpenia vedia roztancovať, ale nechýbajú ani romantické balady. Sú to vlastne štyria kamaráti a jedna vášeň pre muziku. V roku 2019 si sama vydala debutový album s názvom Nechaj sa zviesť, na ktorom je 10 piesní. Niekoľko z nich  sa objavilo v slovenských rádiách a na 3 piesne vznikli videoklipy.

Keďže koncerty sú len v rovine želania, rozhodli sa opäť zavrieť do nahrávacieho štúdia. Výsledkom je singel Bohémsky čas. “ Je to príbeh o staršom muzikantovi, ktorý nostalgicky spomína na staré dobré časy. Noblesa, tanec, pekné kostýmy a samozrejme živá hudba. To všetko som sa snažil zachytiť v tejto piesni, ktorá by mohla ľudí aj roztancovať.“ prezradil autor Viťo Chrappa.

Zvukovo k atmosfére veľmi pomohli aj hostia. Milka Chudá na cimbal a huslista Andrej Záhorec. Pieseň vznikla ešte pred týmto temným obdobím, ale práve teraz, keď sa ľudia túžia opäť spolu zabávať a stretávať, stala sa nečakane aktuálna. Fanúšikov určite poteší aj videoklip, ktorý kapela nakrútila vo veľmi tematickom a inšpiratívnom Bohéma Bare v Bratislave.

Možno vám zmierni čakanie na slobodný drink a objatia. Singel predznamenáva vznik druhého albumu, ktorý by chcel Červený Bicykel aj vďaka Fondu na podporu umenia, vydať na jeseň tohto roka.

 

Za redakciu: Martin Laškovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky