Novinky

Martin Harich má najkontroverznejší klip vo svojej kariére.

Mladý slovenský populárny spevák Martin Harich v týchto dňoch vydáva už svoj v poradí ôsmy videoklip k aktuálnemu singlu Keby náhodou. Tentokrát však miláčik publika nastolil svoju latku až mimoriadne kontroverzne.

Po tématickej piesni Vianoce, v ktorej si zahral spoločne s českým talentovaným spevákom Voxelom, teraz po boku Martina Haricha v úlohe hercov vystúpila jeho kapela Musitany Hope i mladá česká herečka Nina Horáková. Videoklip natočený pod režisérskou taktovkou Michala „Kunesa“ Kováča (Kontrafakt, Rytmus… ) sa scénicky odohráva v Prahe, ktorá je podľa slov speváka jeho obľúbeným miestom pre inšpiráciu a relax v uliciach veľkomesta. Príbeh umelecky opisuje obraz mladého dievčaťa kolísajúceho sa na vlne dospievania hľadaním spoločnosti, do ktorej by zapadla. Je prekvapivý hlavne vlnou reálneho násilia a sexu.

Sám som sa snažil opísať príbeh, ktorý prebiehal v každom z nás a dodnes prebieha medzi mnohými ľuďmi, ktorí chodia na naše koncerty. Opísať ho umelecky, ale aj veľmi reálne, teda bez zbytočných skrývaní sa pred tabu našej spoločnosti,“ prezradil Martin Harich.

Videoklip ukazuje slušné dievča túžiace po chlapcovi, ktorá je pre svoju slušnosť ignorovaná a tak nútená zmeniť svoj zovňajšok a správanie. Začína piť, kopia sa problémy s mamou, školou… Prefarbí si vlasy a snaží sa o pozornosť svojej lásky. V klipe zarezonuje rozhodne mužskému divákovi scéna, kedy dievča masturbuje po hádke so svojou mamou, a tiež snímka, kedy sa dievča miluje s náhodným mužom priamo v parku (osobu hral Martinov basgitarista a moderátor Viktor „Vikiel“ Mydlo).

martin harich-keby nahodouSamozrejme sme chceli ukázať aj tvrdo reálne scény, nie však vulgárne. Sme inteligentní ľudia a tak si dobre uvedomujeme, že by to diváka pohoršilo. Vieme, čo na obrazovky patrí a čo nie, sledujú nás predovšetkým mladí diváci,“ tvrdí Martin a zároveň dodáva, že práve preto sa režisérskej stoličky nemohol chopiť nik iný ako sám Kunes.

Nová pieseň opisujúca život mladých ľudí tak dostala veľmi kvalitne spracované video, ktoré osloví všetkých, čo si prešli hľadaním identity v spoločnosti na vlastnej koži.

autor: Viktor Mydlo

Facebook Martina Haricha
https://www.facebook.com/MartinHarich

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky