Novinky

Prako Music Challenge 2014: Zvíťazila hudba!

Prako Music Challenge 2014 je súťaž kapiel, ktorú zobrali pod svoje krídla hlavný organizátor agentúra Lemakor Studio v spolupráci s hudobným pubom B – klub Prakovce, agentúrou AFL promotion a nahrávacím štúdiom V3 Sound. Cieľom súťaže je propagácia kvalitnej amatérskej hudobnej tvorby na profesionálnom zvuku s výbornou svetelnou show.

Máme za sebou nultý ročník, ktorý dopadol nad očakávania a veríme, že myšlienka dať priestor a motiváciu kapelám prekročí hranice regiónu a stane sa stabilnou súčasťou slovenskej hudobnej scény.

Do súťaže sa prihlásilo 30 kapiel, na základe hlasovania fanúšikov postúpilo 12 najlepších, ktorí sa predstavili v semifinále a z nich sa na základe hlasovania v klube a na facebooku stretli 4 kapely vo veľkom finále.

Že išlo o naozaj kvalitnú zostavu, ale aj ťažké rozhodovanie potvrdzuje aj jeden z porotcov a majiteľ B-klubu Prakovce Roman Bikár: „Nečakal som taký záujem ani rôznorodosť žánrov, o to viac ma teší, že vo finále sa stretli naozaj kvalitní muzikanti s ambíciami a túžbou preraziť svojou originalitou a hudobnou tvorbou prezentovanou na pódiu či mimo neho. Ako porota sme to nemali vôbec ľahké, keďže každý z nás to posudzoval zo svojho odborného a subjektívneho pohľadu. Nechýbali emócie ani ostré diskusie, ale aj to jednoznačne prispelo k tomu, že sme vybrali správne a čo je podstatné zvíťazila hudba a dobrý pocit z rozbehnutia kvalitného projektu. Verím, že sa nám podarí motivovať nielen mladé kapely, ale aj osloviť potencionálnych partnerov, ktorí by tento skvelý projekt do budúcich ročníkov mohli podporiť a ešte viac dostať do povedomia nielen hudobnej, ale aj širokej verejnosti.“

Počas finále, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 26. apríla sa predstavili kapely Mad Hats, Compresor, Druhé Ja a Renaissense. Večer bol žánrovo pestrý a nabitý emóciami, každá kapela odovzdala zo seba maximum, ktoré počas koncertu malo ovplyvniť porotu, ale aj plný klub návštevníkov. V hre boli zaujímavé ceny, ale aj vyhliadky pre spoluprácu či šancu získať nové skúsenosti v hudobnej brandži. Jednu hodinu po polnoci porota rozhodla.

Compresor (Vranov nad Topľou)

– absolútny víťaz Prako Music Challenge, 2-dňové nahrávanie v profesionálnom štúdiu V3sound, účasť na festivale Prakofest 2014 a finančná odmena od Lemakor Studio

Druhé Ja (Šuňava)

– špeciálna cena poroty Prako Music Challenge, absolútny víťaz publika, účasť na festivale Prakofest 2014

Ďakujeme všetkým kapelám  za ich účasť, držíme im prsty v ďalšej tvorbe a tešíme sa na Prako Music Challenge 2015.

Autor PR správy: Martin Hlavatý / AFL promotion

Foto: Miriama Fency Fenciková

Oficiálna stránka: www.facebook.com/PrakoMusicChallenge2014

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky