NovinkyKam na koncert?

Švédski Vikingovia AMON AMARTH 3.5. premiérovo v Košiciach!

V sobotu 3. mája zakotví v Košiciach vikingský drakkar, z ktorého vystúpi päť zarastených bojovníkov s gitarami, sekerami a ďalšími vojnovými nástrojmi, aby rozpútali v miestnom klube Collosseum pekelný rež, proti ktorej bude aj Ragnarök prechádzkou ružovým sadom! Zasvätení už iste vedia, že do Košíc premiérovo vtrhnú severskí velikáni Amon Amarth. Túto partiu metalových drevorubačov netreba nejako bližšie predstavovať, ťažko nepočuť o kapele, ktorá sa za dvadsať rokov existencie prebila na špicu v najsilnejšej svetovej scéne, čo sa melodického death metalu týka. Švédsko síce spustošili vo veľkom štýle už na svojej prvej nahrávke Once Sent From The Golden Hall, ale trvalo niekoľko ďalších rokov, aby dobyli územia po celej Európe. S ďalšími albumami Versus the World, Fate of Norns, With Oden on Our Side a Twillight of the Tunder God ich popularita doslova explodovala a AMON AMARATH si získali nekonečné zástupy fanúšikov po celom svete.

A nie je sa čomu diviť, každý ďalší album prekonával ten predchádzajúci, všetky doslova praskajú vo švíkoch mocnou vnútornou silou ukrytou pod typicky švédskymi melodickými linkami. Pripočítajte majstrovské vyprávačstvo príbehov zasadených do bohatej severskej mytológie, vikingské mýty o Odinovi, Valhalle, pohanských predkoch a udatnosti, to efektne spracované do vojnových hymnov ako Death in Fire, Valhall Awaits alebo napríklad The Pursuit of Vikings… Amon Amarth navyše nepotrebujú žiadne krkolomné postupy, ich bojovnícke zkazky stavia na nekomplikovaných štruktúrach, kde je dôležitá hymničnost spevu a zapamätateľná kostra piesne, avšak všetky do jednej majú drvivý drive ako vikingské lode pri nájazde na pobreží, atmosféru liateho boja proti presile a neurvalý sound, približujúce barbarskú minulosť severnej Európy.

PLAKÁT_Amon Amarth KošiceSvoj post na majestátnom ľadovom tróne melodického severu sa Amon Amarth zaslúžili tiež veľkou mierou neustálymi koncertnými výpravami; koncert tejto barbarskej hordy je totiž pre fanúšika nezabudnuteľný zážitok, čo môžu potvrdiť všetci, ktorí už boli niekedy naživo svedkami vikingského pustošenia. Amon Amarth naživo znamená majstrovsky zahrané songy a veľmi sugestívne, prežitú atmosféru boje na pódiu. Ale rovnako tak Amon Amarth znamená neomdlievajúcou prácou v štúdiu, silnú základňu slovenských fans nová doska Deceiver of the Gods iste teší od momentu, kedy titulná skladba vymrští do ovzdušia oblak thrash okorenenej agresie až po plačlivé pasáže epických Warriors of the North, ktorý album uzatvárajú. Album opäť nemá žiadne slabé miesto a kapela bombarduje poslucháčov notorickou elektrizujúcou smršťou. Príďte sa o súčasnej forme najväčších bojovníkov súčasného severa presvedčiť na vlastné vikingské rohy!

Ako support sa na koncerte objavia česká deathmetalová legenda HYPNOS a zástupcovia slovenskej tvrdej scény v podobe kapely KILLCHAIN​​.

Akcia sa koná v sobotu 3.5 . v košickom klube Collosseum. Vstupenky kupujte už teraz priamo v klube alebo v sieti Ticketportal. Pre bližšie informácie navštívte webové stránky www.obscure.cz.

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky