Novinky

LENNY KRAVITZ, IMT SMILE a rozvášnení východniari!

Lenny KravitzTakéto trio už v stredu 17. júna 2009 vytrhne košickú Steel Arénu z jej základov. Mr. Soul´n´Funk´n´Rock´n´Roll Lenny Kravitz je človek, ktorý podobne ako náš Ivan Tásler dáva vo svojej muzike priestor láske, emóciám a podkladá to všetko zmesou rôznych hudobných štýlov, ktoré tvoria nezameniteľný celok. „Lenny Kravitz je človek, ktorý toho už veľa dosiahol. Je to iná kategória ako všetci slovenský a český interpreti a je jediný pred kým s radosťou zahráme. Tento koncert je pre nás veľkou poctou.“ prezradil Miro Tásler z IMT Smile.

Osobne si neviem predstaviť lepšieho predskokana na Slovensku ako práve IMT Smile, ktorý pred koncertom Lennyho Kravitza odohrajú približne 40 minútový program. Môžeme sa tešiť na pestrý hudobný zážitok, zmes emócií a hudobného výrazu. Zážitok z koncertu je vždy obojstranný a môžeme povedať, že východoslovenské publikum je známe svojim temperamentom a prísľubom silného zážitku. Ako tvrdí organizátor, agentúra XL promotion, slovenská legenda IMT Smile bude bez najmenších pochýb rovnocenným partnerom pre kráľa svetovej pop music a dostane návštevníkov do patričného varu.

Aktuálny počin Lennyho Kravitza debutoval na 4. mieste svetovej hitparády Billboard 200. A dodnes sa ho predalo niekoľko miliónov kusov a je možné ho porovnávať s jeho debutovým albumom Let Love Rule, od ktorého vydania uplynulo neuveriteľných 20 rokov. Vtedy rovnako zložil Lenny jeho ikonickú skladbu „Let Love Rule“, ktorá obsahuje frázu „It´s time to take a stand, Brothers and Sisters jin hands“, čo v preklade znamená „je čas zaujať stanovisko, bratia a sestry, chyťte sa za ruky.“ Lenny má pocit, že toto vyhlásenie má aj po 20 rokoch stále svoj význam. Preto sa stalo práve toto posolstvo leitmotívom jeho aktuálnej šnúry, ktorá trvá už od minulého roka. Aj z tohto dôvodu sa turné nesie v znamení LLR 20(09). Lenny je od začiatku deväťdesiatych rokov synonymom rock´n´rollu a preto by sme nemali vynechať jeho koncert na Slovensku. Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

Text: Edo Kopček ml.

Foto: poskytla agentúra XL Promotion

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky