Novinky

Legendárny gitarista Gary Moore zomrel vo veku 58 rokov.

Jeden z najväčších gitaristov na svete miloval blues, hard rock a jazz.

Manažér Thin Lizzy Adam Parsons informoval médiá, že Gary Moore opustil tento svet v nedeľu ráno. Našli ho mŕtveho v hotelovej izbe v Costa de Sol.

Zakladajúci člen skupiny Thin Lizzy Brian Downey vzdal hold svoju bývalému spoluhráčovi. „Som šokovaný. Navždy ostane v mojich myšlienkach a modlitbách. Nemôžem uveriť tomu, že už nie je medzi nami.“

Skupina Thin Lizzy vyjadrila na svojom facebookovom profile podoru Garyho rodine: „Je nám nesmierne ľúto, že Gary odišiel. V tejto chvíli patria naše myšlienky Garyho rodine. Naše spomienky na Garyho a jeho prínos pre Thin Lizzy ako aj hudbu samotnú budú žiť naveky.“

Garyho Moorea angažoval do Thin Lizzy spevák Phil Lynott. Jedným z pamätných momentov viažucich sa na gitaristovo pôsobenie v radách skupiny Thin Lizzy je jeho gitarové sólo v skladbe Still in love with you z albumu Nightlife (1974).

Gary Moore žal veľké úspechy nielen v radách Thin Lizzy, či Skid Row, ale aj ako sólový umelec a spolupracoval s takými velikánmi ako B.B.King, Albert King a Greg Lake.

Moore bol v Španielsku na dovolenke.

Slovenskí fanúšikovia si mohli jeho vystúpenie vychutnať minulý rok na prešovskom Dobrom Festivale (report).

text: Edo Kopček
foto: Daniel Lipár

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky