Novinky

Jan Mital predstaví singel Chýrna Zem v Slovenskom rozhlase

Súčasný Objav roka Jan Mital bude dnes poobede rozprávať vo vysielaní Slovenského rozhlasu o svojich plánoch a snoch. Presne tak sa volá jeho debutový album, z ktorého predstaví svoj aktuálny singel Chýrna Zem, ktorý pre neho zložil Ivan Tásler.

Pozitívnu odozvu dostal Jan Mital na pesničky z albumu Plány a sny nielen od svojich fanúšikov, vďaka ktorým sa stal Objavom roka na udeľovaní cien Zlatý Slávik, ale aj od svojich hudobných kolegov. Minulý týždeň odohral spevák a gitarista žijúci v Prahe tri koncerty na Slovensku. Predstavil sa v Leviciach, Galante a Bratislave s viacerými slovenskými hudobníkmi. Publikum bolo skvelé. Hlavne každý koncert bol iný. V Leviciach sme hrali pesničky v rockovejšom prevedení, takže ľudia skákali a tancovali, v Bratislave sme odohrali akustické vystúpenie, takže to bolo komornejšie a v Galante hral každý z účinkujúcich sám s gitarou, no aj napriek tomu sme dokázali ľudí rozhýbať. Každopádne to bola super skúsenosť odohrať 3 koncerty za sebou a každé v inom prevedení,“ reflektuje Ján Mital. Počas svojho vystúpenia v Bratislave sa k nemu pridali najprv Róbert Mikla a potom aj Martin Husovský z Komajoty, s ktorými si tak spoločne zaspieval.

Keďže všetci traja hudobníci strávili minulý týždeň prácami na spoločnom projekte, mali dosť času na to, aby sa porozprávali o rôznych veciach. Keďže sa všetci venujú hudbe, tak samozrejme sa aj väčšina rozhovorov točila okolo muziky, ale prebrali sa aj rôzne zážitky z koncertov, cestovania, a padlo aj pár vtipov. Cítil som sa medzi nimi príjemne a rád si takéto stretnutia znovu zopakujem,“ spomína Ján Mital. Bez odozvy neostalo ani jeho debutové cédečko. Samozrejme, že pár ľudí komentovalo našu tvorbu. Ako to už býva medzi muzikantmi, tak sa mi niektorí snažili aj poradiť. Hlavne ma teší, že ich zaujalo naše CD Plány a sny a to už aj samotným obalom. Som rád, že naša práca mala nejaký zmysel,“ neskrýval talentovaný hudobník radosť po úspešnom týždni.

Ak ste ešte nemali možnosť počuť pesničky z debutového albumu Plány a Sny od Jana Mitala, nalaďte si dnes o 15:20 Slovenský rozhlas. Takisto sa dozviete aj niekoľko zaujímavostí k jednotlivým piesňam.

Text: Edo Kopček

Foto: Vlado Kuric

Bratislavský koncert si môžete pozrieť na http://www.metoo.sk/tvstream/play/690

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky