Novinky

Lash & Grey zverejnili doposiaľ nevydanú skladbu Passing Truth. Pozrite si ich videá zo session v botanickej záhrade

Spojili sa s úspešnými slovenskými filmármi a na scénu opäť prinášajú svoj pohľad na hudbu vo veľmi špeciálnej forme troch live performances z botanickej záhrady. Po skladbe Blossoms of your World dnes zverejnili aj doposiaľ nevydanú skladbu Passing Truth a jazzový štandard Lush Life.

„Po roku od vydania nášho druhého albumu, sme mali chuť uskutočniť opäť nejaký zaujímavý projekt a tento koncept sme mali v hlave už od jesene minulého roku, no zrealizovať sa nám ho podarilo až v júni.“ Na projekte spolupracovali s režisérom Jurajom Mrázom a kameramanom Oliverom Záhlavom. O zvuk sa už tradične postaral Roland Kánik. „Tešíme sa, že rok po vydaní Blossoms Of Your World a odohraní koncertov, môžeme našim fanúšikom spraviť radosť aj takouto formou,“ hovorí speváčka Kristína Mihaľová.

Ako prvú skladbu dvojica minulý týždeň zverejnila live verziu titulnej piesne albumu Blossoms Of Your World, ktorý získal niekoľko ocenení, vrátane českého Anděla. Počas leta sa stihli Lash&Grey prezentovať na viacerých domácich aj zahraničných festivaloch, a dokonca dostali pozvanie vystúpiť aj v francúzsko-nemeckej TV ARTE.

Séria live sessions však obsahuje ďaľšie dve videá, vrátane novej skladby, ktoré vychádzajú dnes.

„Do projektu sme od začiatku chceli zaradiť aj našu autorskú skladbu Passing Truth. Napísali sme ju pred rokom a mali sme ju v pláne aj vydávať, takže sa nám to prirodzene prepojilo a sme radi, že s touto skladbou vychádzame na verejnosť práve takouto formou,“ hovorí gitarista Jakub Šedivý.

„Ako tretí sme natočili náš veľmi obľúbený a nie veľmi známy jazzový štandard Lush Life, ktorý hrávame pravidelne aj na našich koncertoch. Je to veľmi náročná skladba, no baví nás posúvať hranice vnímania poslucháčov. Myslíme si, že napriek jej náročnosti si v sebe nesie určitú silu v zmysle nadčasovosti i keď je už veľmi stará. Jazz je pre nás naozaj nevyčerpateľný zdroj inšpirácie, ktorý má vždy čo ponúknuť a naučiť, preto sa ho aj my snažíme prinášať našim fanúšikom v neotrelej a modernej forme. Máme pocit, že sme si zvykli prihliadať na tento žáner s prívlastkom „neatraktívnej hudby“, akoby už nemal čo ponúknuť, no existuje veľmi veľa mladých umelcov, ktorí jazz tvoria a prezentujú na vysoko umeleckej a inovatívnej úrovni a radi by sme sa medzi nich zaradili,“ dodáva Kristína.

Lash&Grey (SK)

Dvojica umelcov Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý pôsobí pod menami Lash&Grey. Od júla 2020 stihli vydať dve platne Sleepin‘ With The Lights On a Blossoms Of Your World. Prvý album získal ocenenie Debut Roka 2020 a pilotný singel After War z druhého albumu sa stal Skladbou Roka 2021 v ankete Radio_Head Awards. Na albume Blossoms Of Your World spolupracovali s medzinárodne úspešnými hudobníkmi ako Bryan „B Dub“ White, David Hodek, či Brandon Combs a uznávaným americkým mastering inžinierom Vladom Mellerom. Už po vydaní debutu sa dvojica dostala do umeleckého rosteru prestížnej európskej koncertnej agentúry Bella Concerts z Viedne, ktorá okrem Lash&Grey momentálne zastupuje 40 svetovo známych umelcov ako Pat Metheny, Herbie Hancock, Mononeon, Chaka Khan, Jamie Cullum a ďaľších. Mladí hudobníci tak vystupovali na viacerých európských pódiách ako Wiesen jazzfest, Ravensburg jazzfest, Porgy&Bess, Paris Jazz Marathon V4, Jazz à cours et à jardins Lyon, Prague PROMS, Viva Musica!, a ďalších. Lash&Grey vyhrali súťaže Bratislavských Jazzových Dní 2019, Jazz StartUp 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017 a tiež boli ocenení Cenou Tatra Banky. Predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, Dianne Reeves, Walter Smith III, či Candy Dulfer. Ich druhý album Blossoms Of Your World získal Cenu Anděl za najlepší slovenský album.

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky