Novinky

KULY s KARPINOU krstili CD aj vynovený Babylon. Bolo vypredané.

Rocková skupina KARPINA v piatok 29. januára pokrstila svoj album 3PTYCH.SK, krstným otcom sa stal spevák Kuly. Album je na trhu od novembra a prvý náklad v počte 500 kusov je momentálne vypredaný.

„Spájame zdanlivo nespojiteľné,“ zahlásil zhruba v polovici koncertu spevák Karpiny Elvis a privítal na javisku Kulyho. Najprv len s maskou, vzápätí však s vlastnou, pravou tvárou. Ten sa ochotne chopil úlohy krstného otca a skupine pred vypredaným Majestic Music Clubom zaželal veľa úspechov.

Karpina je známa svojimi vtipnými textami, v ktorých si uťahuje aj z postáv slovenskej populárnej hudby. Prečo si teda vybrali Kulyho, ktorého spomínajú aj na novom albume? „Spomedzi všetkých slovenských celebrít jediný Kuly pochopil, že ide o srandu. V rozhovore pre jeden časopis povedal, že mu takéto uťahovanie zo seba nevadí, dokonca sa mu tento druh humoru páči. Neváhali sme a oslovili ho. Kuly ponuku prijal a bolo,“ vysvetľuje gitarista a duchovný otec Karpiny Peter Deák.

Dvojhodinový koncert bol plný špeciálnych efektov, na pódiu šľahali plamene, nechýbala tradičná vtipná projekcia, kostýmy a rôzne rekvizity. Špeciálnym bonusom boli aj dve reklamné prestávky. Karpina dala na koncerte 19 pesničiek, nechýbali nové ani staré veci. Beznádejne vypredaný Majestic Music Club prežil ozajstný krst ohňom, veď ešte pred Karpinou sa predstavili aj skupiny Kotúče DM, Editor a HT.

Klub MMC (bývalý Babylon) sa nachádza na križovatke ulíc Šancová a Karpatská v budove známej pod názvom YMCA. Po kompletnej rekonštrukcii bol v piatok otvorený moderný kultúrny priestor s kapacitou 1200 ľudí, aký v Bratislave dlho chýbal. Klub chce nadviazať na tradíciu, ktorú v Bratislave roky budoval slávny Babylon.

Oficiálny web:

http://www.karpina.sk

KARPINA na FACEBOOKu:

http://www.facebook.com/pages/KARPINA/52594268317?ref=ts

Fotogaléria z koncertu:

http://www.facebook.com/album.php?aid=145477&id=80764403066&ref=mf

Takto to vyzeralo v piatok

redakciu informoval Tomáš Holetz z Publique

foto: Zdenko Hanout, Publique

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky