Novinky

Dáška Kostovčík predstaví v Eurovízii prvú skladbu zo sólovej dosky Petra Biča

Vydanie debutovej sólovej dosky slovenského gitaristu Petra Biča sa blíži. Peter do svojej sólovej kapely obsadil mladých a talentovaných muzikantov. Jedným z nich je aj speváčka Dáška Kostovčík. „Dáška je veľmi výrazná vo svojom spevovom prejave a má osobitú farbu hlasu,“ prezrádza gitarista, čím ho Dáška zaujala.

V kapele pôsobí od septembra 2009 a jej obsadeniu pomohla maličká náhoda. „Môj priateľ pracuje v štúdiu,  v ktorom Peter nahrával svoju sólovku. Chýbala im však speváčka. Doma mi vtedy pustil ešte len hudobný podklad k jednotlivým skladbám, ktoré sa mi zapáčili hneď pri prvom počutí. Chalani ma pozvali na skúšku a chémia medzi nami zafungovala,“ vysvetľuje speváčka.

Niektoré skladby na albume naspievali známi slovenskí speváci. Dáškin hlas však budete môcť počuť až v štyroch skladbách. „Páči sa mi, že tie skladby nie sú na jedno kopyto. Každá z nich je iná, vďaka čomu sa v nich môžem naplno vyhrať s mojim hlasom,“ neskrýva Dáška radosť z Petrových pesničiek.

V Eurovízii kapela predstaví 5. februára 2010 prvú skladbu z Petrovej debutovej platne s názvom Dážď, v ktorej spieva práve táto dvadsaťročná Michalovčanka. Už na minuloročných koncertoch sa Dáška netajila tým, že je to jej najobľúbenejšia skladba. Aj preto ju kapela vybrala do tejto autorskej súťaže. Po skončení Eurovízie ju plánujú nasadiť ako pilotný singel k tomuto hudobne pestrému sólovému albumu, kde je Peter Bič výhradným autorom hudby, pričom mu s textami vypomohli viacerí slovenskí textári.

Text: Edo Kopček
Foto: archív Petra Biča

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky