Novinky

Embassy debutujú. Pislotným singlom je prerábka Anděl od Kryla

Skupina EMBASSY dokončuje debutový album, ktorý by mal vyjsť v apríli tohto roka. Pilotným singlom sa stala skladba Anděl, prerábka slávnej pesničky z repertoáru Karla Kryla. O kapele, ktorá sa hlási k modernému gitarovému zvuku, sa v kuloároch hovorí už dlhšiu dobu. Veď mladých, zaujímavých a šikovných interpretov, ktorí by mohli rozhýbať stojaté vody českej hudobnej scény a osloviť širšie publikum, nie je veľa. Masovým médiám môžu Embassy k vyššie uvedeným schopnostiam ponúknuť navyše aj atraktívny príbeh. V kapele účinkujú muzikanti, ktorí v minulosti fungovali v skupine Ewy Farnej, spolupracovali s r´n´b hviezdičkou Victoria alebo so spevákom Davidom Deylom. S Farnou strávili Embassy plné dva roky a precestovali s ňou celé Čechy.

Ako prvý singel si Embassy vybrali Krylovho Anděla. Dôvodov k tomuto výberu bolo hneď niekoľko. Pieseň mala byť predovšetkým pripomenutím udalostí, ktoré sa stali pred dvadsiatimi rokmi. „Žili sme v komunizme len krátko, no napriek tomu vieme, že sa vtedy udialo veľa zlých vecí. Ľuďom by sa to malo pripomínať. Predovšetkým medzi mladými existuje mnoho ľudí, ktorí už o tej strašnej dobe nič nevedia,“ hovoria Embassy. Spevákovi Marcusovi Tran sa navyše s touto pesničkou spájajú konkrétne udalosti. Jednak to bola prvá pieseň, ktorú sa naučil hrať na gitare, a jednak kvôli nej šiel jeho otec skoro do väzenia, keď ju zaspieval na oslave ROH.

Anděl v podaní Embassy už úspešne rotuje na hudobnej stanici Óčko, aktuálne bol nasadený do hitparády T-Music a má namierené do najpočúvanejších rádií. Tu si môžete pozrieť video.

Zdroj: EMI Czech Republic

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky