Novinky

Kristína vládne rádiovému éteru

Košice : Speváčka Kristína vládne slovenskému rádiovému éteru aj v roku 2011. Pozíciu na vrchole rebríčka hranosti slovenských a českých interpretov dobili z jej aktuálneho albumu skladby V sieti ťa mám, Stonka a Vianočná nálada s tým, že k Horehroniu pridala aj ocenenia Rádio Slávik a Hit roka. Rovnako na vrchol vystúpila víťazka Eurovision Song Contest 2010 so singlom Pri oltári, ktorý si honor najhranejšej „domácej“ piesne drží už druhý týždeň.

Pod skladbou Pri oltári je ako autor hudby podpísaný Martin Kavulič a text napísal Kamil Peteraj, ktorý v ňom otvoril fiktívnu komnatu so spomienkami na bývalú lásku bez možnosti vrátiť čas, čím úmyselne postavil latku vysoko. Ako sa Kristína priznala, v podobnej životnej situácii sa ešte neocitla a preto nedokázala verše odspievať hneď na prvý pokus. K jednej z vlajkových piesní celého albumu sa vrátila po troch mesiacoch a s výzvou naložila bravúrne. „Z hľadiska prejavu bola pre mňa najťažšou skladba Pri oltári, pretože ničím podobným som si doteraz neprešla. Okrem nádherného textu pripravil poetickú atmosféru hudbou aj M. Kavulič. Naozaj som potrebovala čas, aby som sa vysporiadala s témou, o ktorej K. Peteraj písal. Preto som sa k tejto piesni vrátila po troch mesiacoch, lebo až  vtedy som si bola istá sama sebou, že viem v mojom vnútri nájsť pravdivý pocit,“ zaspomínala si Kristína.

Puto medzi Kristínou a jej fanúšikmi potvrdilo aj nedávne prvé kolo ankety OTO 2010 o osobnosť televíznej obrazovky, kde mladá kráľovná Horehronia postúpila do finálovej nominácie v kategórii Speváčka. Pripomenieme, že do uzavretia hlasovania, ktoré bude ukončené 25. februára, ostávajú už  iba dva dni. Svoj hlas môžete odovzdať Kristíne na stránke www.anketaoto.cas.sk.

Kristíninu skladbu Pri oltári si môžete vypočuť:

http://www.youtube.com/watch?v=bmgj2y9sgUQ

Autor:Imrich Makó

Foto: Ľubo Špirko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky