NovinkyKam na koncert?

Kolowrat vyráža v spoločnosti The Ills na československé turné

Netradičné spojenie oboch okrajov našej republiky prinesie nadchádzajúce česko-slovenské turné kapiel Kolowrat a The Ills. Počas mesiaca sa zastaví v šiestich mestách, tri koncerty potom ešte Kolowrat pridá zvlášť. Koncertná šnúra započne 24. septembra v trenčianskom Lúči, odkiaľ sa na druhý deň presunie do Čudného pohľadu v Nitre, pokračovať bude v Košiciach (Tabačka, 8. október) a napokon v Bratislave (NuSpirit, 21. október), Prahe (Final, 22. október) a Brne (Stará pekárna, 23. október). Samostatne Kolowrat zahrajú 1. októbra v prešovskej Christianii. 9. októbra v Michalovciach (Enjoy Pub) a 16. októbra v poľskom Krakowe, v klube Lokator.

Košickí Kolowrat, respektíve ich tvorba si vyslúžila pomenovania ako „gitaroví melancholici“, či „mluvčí městské poetiky“, čo v hrubých rysoch vystihuje nálady a smery v nej obsiahnuté. So svojim druhým albumom Slnko je vo veži získali vo výročnej cene Rádia_FM Radio Head Awards 2009 tri nominácie, za album roka (cena poslucháčov a cena kritikov) a singel roka (Ja a slečna Ts).

V Bratislave usídlení The Ills vznikli bez akéhokoľvek plánovania, zo dňa na deň, na jeseň roku 2008. V rámci svojich hudobníckych možností hrali od začiatku svojimi obľúbenými interpretmi ovplyvnený, modifikovaný inštrumentálny post-rock so shoegazovým zvukom, ktorého zvuk sa časom na dva zmieňované žánre aj začal podobať. Po dvoch digitálnych EP, koncertoch na Slovensku i okolitých krajinách, im počas turné vyjde aj debutový album, ktorý sa pokrstí počas košického koncertu 8. októbra.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky