Novinky

KISS povolávajú svoju európsku armádu! Prídu aj na Slovensko.

kiss_concertlivePred dvoma dňami sa na youtube objavilo video, v ktorom glam rockový velikáni KISS oznámili európsku časť svojho svetového turné k podpore novinky Sonic Boom. „Hey, my sme KISS. Sonic Boom sa nad Európou strhne v máji a júni a to vás odpáli! Buďte pri tom!,“ povoláva gitarista a spevák KISS Paul Stanley armádu fanúšikov zo starého kontinentu.

Kapela KISS vznikla ešte v sedemdesiatych rokoch 20. storočia. Tak ako väčšinu tínedžerov aj ich lákala muzika, pretože to bolo niečo, na čo baby proste leteli. Násťročný Gene Simmons (vl. menom Gene Klein) mal ešte jednu výhodu – pekelne dlhý jazyk, ktorý využíval pri sexuálnych hrátkach ako aj neskôr počas show na pódiu. Fascinovaný komiksovými superhrdinami, stvoril Démona, Hviezde dieťa, Mačacieho a Vesmírneho muža.

Kapela stavila na image, show a dobrý marketing. Už pri jednom z prvých vystúpení KISS, na ktoré sa prišli pozrieť aj zástupcovia nahrávacích spoločností ukázali títo ešte mladíci šikovného marketingového ducha. Na koncert nahnali milenky, ich kamošky, kamošky ich kamošiek a tie v prvých radoch pod pódiom obliekli do prvých tričiek pýšiacich sa štyrmi písmenami, ktoré sú už štvrtú dekádu synonymom fenoménu.  Kiss sa zapísali do Rock´n´Rollovej siene slávy a milióny fanúšikov na svete hltajú ich megahity ako I was Made For Lovin´ You Baby, Love Gun, Detroit Rock City, Rock´n´Roll All Nite ako aj ďalšie.

Plán zafungoval a mi môžeme už len bilancovať počty predaných nosičov, vypredaných koncertných sál, štadiónov, reklamných predmetov, či krajiny, ktoré navštívili. Ale predsa len jedna chýbala na ich „vojnovom“ pláne. Prvý krát vo svojej kariére (kapela vznikla v roku 1973) zavítajú na Slovensko. Kissáci svojich fanúšikov milujú a ako sa dočítate z ich fóra, v roku 2010 preniknú na pre nich úplne nové územie, na Slovensko, presnejšie 29. mája 2010.

Čo myslíte, bude v publiku viac kožených pánov v bundách s nálepkou KISS ARMY alebo prsatých modeliek?

text: Edo Kopček

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky