Novinky

David Kollar International Project vydali DVD

ObalDavid Kollar sa spojil s jedinečnými maďarskými hudobníkmi a založili pred letom David Kollar International Project. Absolvovali úspešné európske a poľské turné. Jednou zo zastávok naprieč Európou bola Budapešť, rodné mesto jeho maďarských kolegov Adama Markó a Gergely Barányi. Kapela sa rozhodla nasnímať tento koncert na DVD, ktorý v Budapešti odohrali 6. augusta 2009 v klube TAKE5.

One Night In Budapest je autentický záznam koncertu, ktorý kapela nepodrobila vážnemu postprodukčnému liftingu v štúdiu. Atmosféra koncertu je tak dôveryhodná. Na tomto audiovizuálnom nosiči nájdete Davidov starší materiál, s ktorým kapela absolvovala tohto ročné koncerty. V bonusovej časti nájdu fanúšikovia zaujímavé rozhovory s jednotlivými členmi projektu. Celé nahrávanie mala na starosti maďarská filmová a produkčná spoločnosť Tokaji Film Hunka.

„Tento záznam zachytáva ako sme na tom boli vtedy. Dnes je projekt a naša hudba zasa inde. DVD vzniklo aj ako promo materiál pre zahraničné hudobné agentúry,“ sumarizuje gitarista projektu David Kollar. Disk bude v distribúcii na Slovensku (Hevhetia), v Maďarsku (Hunnia Records) a kapela momentálne dohaduje distribúciu v Poľsku, Česku, Nemecku a Grécku.

text: Edo Kopček
foto: David Kollar archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky