NovinkyKam na koncert?

Kings of Convenience v Bratislave odohrajú kompletný debutový album

Ak v tejto chvíli zatvoríte oči a predstavíte si upršaný jesenný večer v malom zastrčenom mestečku niekde v Nórsku, zrejme vám v hlave automaticky začnú hrať Kings of Convenience. Asi žiadna formácia totiž nezosobňuje severský melancholický indie pop viac ako oni. Ak si takýto večer nechcete len predstavovať, ale ho aj zažiť, zapíšte si dátum 5. december 2015. Dvojica Erlend Øye a Eirik Glambek Bøe alias Kings of Convenience vtedy po prvý raz zavíta na Slovensko, aby tu predstavila album, ktorý odštartoval ich úspešnú medzinárodnú kariéru.

V Ateliéri Babylon odohrajú kompletný debut s viac ako príznačným názvom Quiet Is The New Loud (2001). Špeciálny koncept koncertu podčiarkne fakt, že hudobníci pripravia k 14 rokov starej štúdiovke aj talkshow v angličtine so slovenským moderátorom, takže fanúšikom album priblížia aj cez príbehy viažúce sa na jednotlivé skladby a cez proces nahrávania. Vystúpenie nórskych muzikantov bude aj preto na sedenie a do predpredaja bude uvoľnených oveľa menej lístkov ako je bežná kapacita Babylonu. Ich predaj odštartuje už v piatok 9. októbra v sieti Ticketportal. Oficiálny FB event je pre vás pripravený na www.facebook.com/events/1659726407604291/ Koncert bude súčasťou série NouveauNu.Night, v rámci ktorej sa počas jesene uskutočnia ešte dve ďalšie výnimočné hudobné vystúpenia. Viac info už čoskoro.

Príbeh Kings of Convenience:

Erlend Øye a Eirik Glambek Bøe sa spoznali počas školských čias v nórskom Bergene, kde sa stali členmi kapely Skog. Neskôr sa ale osamostatnili a už ako duo Kings of Convenience sa upísali americkému labelu Kindercore. Leto 1999 strávili koncertovaním po Európe a následne začali pracovať na debutovom albume, kde rozvinuli svoju predstavu o inteligentnom indie pope s prvkami folku. So štúdiovkou Quiet Is The New Loud, ktorú produkoval spolupracovník Coldplay Ken Nelson, sa im podarilo dobyť domáci, nórsky albumový rebríček a výrazne na seba upozornili aj vo Francúzsku či Veľkej Británii.

Nasledoval remixový album Versus (2001), ďalšia štúdiovka Riot on an Empty Street (2004) s hosťujúcou kanadskou hudobníčkou Feist a nahrávka Declaration of Dependence (2009), ktorú pred rokmi výborne opísal expert na severskú hudbu Tomáš Slaninka (http://slaninka.blog.sme.sk/c/208420/Kings-Of-Convenience-Vladcovia-ticha-a-jesene.html). Potom sa dvojica odmlčala, čo Erlend Øye využil na sólovú tvorbu a nahratie albumu Legao (2014). Ak počúvate Rádio_FM, určite vám neunikla jeho skladba La Prima Estate. Kings of Convenience sa na koncertnú scénu tento rok vrátili práve s konceptom Quiet Is The New Loud, ktorý si okrem domáceho Nórska mohli vychutnať napríklad aj priaznivci v Taliansku alebo Holandsku. V decembri nás tento sviatok čaká aj v Bratislave…

Viac info na:

www.facebook.com/NouveauNu

www.facebook.com/events/1659726407604291/

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky