Novinky

Alexandrovci ukončili slovenské turné veľkolepou šou

Slovenské turné ruského armádneho súboru Alexandrovci si svoje veľké finále nechalo na koniec. Vypredaný Zimný štadión Ondreja Nepelu bol svedkom fantastického vystúpenia, na ktorom sa na pódiu vystriedalo viac ako 120 umelcov a okorenila ho československá stálica hudobnej scény Lucie Bílá a ľudová hudba Kandráčovci. Odznelo tiež niekoľko slovenských pesničiek v podaní ruských spevákov a tiež najmladšieho člena súboru, len 7-ročného rodeného Slováka.

Viac ako trojhodinovú šou videlo niekoľko tisíc fanúšikov najväčšieho hudobného telesa na svete, v ktorom boli zastúpené zrejme všetky generácie. Už krátko pred pol siedmou večer zahrialo publikum zoskupenie Kandráčovci, ktorí mali obrovský úspech aj v ostatných mestách, kde sa Alexandrovci predstavili, no najmä na východnom Slovensku, odkiaľ pochádzajú. Premiéru pred domácim publikom mal aj najmladší člen súboru, len 7-ročný Viliam Švec s pesničkou Voda, čo ma drží nad vodou. Postupne sa na pódiu vystriedalo viacero sólistov, na čele s legendárnym Vadimom Ananevom, prezývaným tiež Mr. Kalinka. Počas koncertu odzneli všetky Slovákom najznámejšie ruské piesne, no Alexandrovci sú známi tiež tým, že v krajine, kde vystupujú, zaspievajú aj pesničky danej krajiny.

Lucie Bílá_Alexandrovci_BA_AP (34)V Bratislave tak odznel napríklad aj Najkrajší kút v šírom svete, Macejko, Na Kráľovej holi a iné. Jedným z vrcholov večera bola aj Lucie Bílá. Tá už vystúpovala s Alexandrovcami viackrát a v Bratislave spolu s nimi zaspievala nádherné balady Most přes minulost a českú verziu legendárnej pesničky Hallelujah. „Koncert v Bratislave bol dôstojným vyvrcholením celého slovenského turné. Sme nesmierne radi, že si do Slovnaft Arény našlo cestu toľko fanúšikov Alexandrovcov. Opäť sa nám potvrdilo, že tento žáner v takejto podobe bude mať stále miesto na slovenských pódiách,“ povedal zástupca súboru v Európe Rudolf Héger z agentúry Music Art. Alexandrovci na Slovensku odohrali 8 koncertov a z Bratislavy sa presúvajú do Česka, kde ich čaká ďalšia porcia dvanástich koncertov z ich európskej šnúry.

text a foto: ACCESS Production

Alexandrovci_BA_AP (12)Mr. Kalinka_Alexandrovci_BA_AP (16)Lucie Bílá_Alexandrovci_BA_AP (32)Ivan Gašparovič_Alexandrovci_BA_AP (6)Viliam Švec_Alexandrovci_BA_AP (18)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky