NovinkyKam na koncert?

LEGENDÁRNY GITARISTA KAPELY QUEEN BRIAN MAY A KERRY ELLIS NA SLOVENSKU

BRIAN MAY & KERRY ELLIS NA JAR VYRÁŽAJÚ NA TÚRU PO STREDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPE. 9.MARCA 2016 VYSTÚPIA V RÁMCI TURNÉ ONE VOICE V BRATISLAVE.

VSTUPENKY NA WWW.XL.SK V PREDAJI OD 8. OKTÓBRA 2015

Brian May, skladateľ, producent a hlavne fenomenálny gitarista legendárnej kapely Queen a speváčka Kerry Ellis, hviezda londýnskeho West Endu a newyorskej Broadway, ktorí spolu nahrali albumy s názvom “Anthems” a “Acoustic by Candlelight”, v marci 2016 vystúpia v jedenástich mestách Strednej a Východnej Európy v rámci turné “ONE VOICE” a fantastickou správou je, že 9. marca 2016 zavítajú aj do Bratislavy.

Toto slávne umelecké duo nedávno vydalo skladbu “One Voice”, ktorú zložila Ruth Moody, skladateľka, sopranista a spoluzakladateľka kanadského folkového tria Wailin’ Jennys.

Brian May na svojej webovej stránke brianmay.com hovorí: “Táto skladba v podstate umením v záujme umenia. Pre mňa osobne, je to niečo, na čo som obzvlášť hrdý, s úžasnými vokálmi Kerry Ellis… ale táto skladba v sebe nesie aj krištáľovo čistý odkaz pre nás ľudí – máš hlas… a tvoj hlas môže niečo zmeniť.”

Projekt Briana Maya a Kerry Ellis sa zrodil po tom, ako sa títo dvaja umelci stretli počas konkurzov na muzikál “We Will Rock You – the Musical” v Londýne, v ktorom Kerry napokon hrala hlavnú postavu Meat. Brian May následne v roku 2010 produkoval jej štúdiový album “Anthems”, po ktorom v roku 2011 nasledovalo turné s názvom “Anthems Tour” a za ním turné “Born Free Tour”, ktoré bolo sériou intímnych akustických koncertov pri sviečkach. Hlavným cieľom tohto turné bolo zvýšiť povedomie o činnosti nadácie Born Free Foundation, ktorá sa zaoberá ochranou voľne žijúcich zvierat a ohrozených druhov. Ellis a May následne vydávajú live album so záznamom z tohto turné pod názvom “Acoustic by Candlelight”.

https://www.youtube.com/watch?v=6U8mFGeaeU4

Brian May, ktorý práve skončil turné s kapelou Queen a Adamom Lambertom po Južnej Amerike, hovorí: “Som poctený, že sa opäť vraciam do Strednej a Východnej Európy a veľmi sa na to teším. Od roku 1986 som tu hral už mnohokrát. V podstate to pre mňa bude niečo ako 30-te výročie.”

Tento koncert prinesie zmes klasických hitov od legendárnych rockových kapiel, vrátane kapely Queen či Beatles.

Vstupenky na www.xl.sk

Turné “ONE VOICE” – MAREC 2016:

2.3.    KRAKOW/ICE

3.3.    OSTRAVA/GONG

5.3.    ZLÍN/Congress Centre

6.3.    BRNO/Boby Centre

8.3.    PRAHA/Congress Centre

9.3.     BRATISLAVA/Incheba Expo Arena

11.3.   BUDAPEST/Budapest Congress Centre

12.3.   BUDAPEST/Budapest Congress Centre

14.3.   BUCHAREST/Polivalenta Hall

16.3.   SOFIA/National Palace of Culture (NDK)

17.3.   BELGRADE/Sava Centar

zdroj: xl.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky