NovinkyKam na koncert?

KAPELY LE PAYACO A PARA OSLÁVIA NARODENINY SPOLOČNÝM TURNÉ!

Hudobná jeseň na Slovensku prinesie veľké prekvapenie, ktoré poteší fanúšikov dnes už legendárnych kapiel Le Payaco a Para. Obe skupiny totiž už v októbri precestujú celé Slovensko bok po boku v rámci spoločného klubového turné „Le Payaco | Para Galaxy Alpha Tour 2014“!

Dlhé roky na pódiách, tisícky skalných fanúšikov, množstvo úspešných albumov a ešte viac hitových singlov. To všetko spája kapely Le Payaco a Para. Okrem toho majú títo páni muzikanti spoločné ešte niečo – obidve zoskupenia tento rok oslavujú – Para 19te a Le Payaco 18te výročie svojho pôsobenia na hudobnej scéne. „Obe kapely sme už plnoleté, tak si konečne môžeme robiť, čo chceme,“ smeje sa frontman Le Payaco Tomáš Sloboda. Spomínané veselé hudobné partičky si veľmi dobre rozumejú i v súkromí, preto sa rozhodli osláviť kapelové narodeniny spoločne veľkým októbrovým klubovým turné. „Ako skupiny sa okolo seba motáme a rešpektujeme už takmer 20 rokov. Le Payaco máme veľmi radi a na toto turné sa už tešíme. Keď sme plánovali šnúru, nápad ísť s „Pajácmi“ bol pre všetkých prirodzený a logický. …akože, prečo nás to nenapadlo skôr?!“ vysvetľuje Lasky z Pary na margo toho, ako vlastne vznikol nápad na spoločný projekt. V tom majú prsty Juraj a Danko – bubeníci miešajú nielen metličkami. Výborný nápad, nebol najmenší dôvod nesúhlasiť,“ pridáva sa frontman Le Payaco Tomáš Sloboda.

Špeciálny dôvod na radosť má predovšetkým práve jedna z najobľúbenejších koncertných kapiel, zostava Le Payaco, pre ktorú je nadchádzajúce turné prvou šnúrou po 8 ročnej tour-prestávke. „Ideme na turné po ôsmych rokoch, a keďže z Juraja a Tomkyho sa čoskoro stanú tatovia, tak to bude pre nás na nejaký čas opäť aj posledné turné,“ prezrádza Tomáš pikošky zo súkromia kapely.

photo 3Para a Le Payaco sa na spoločnom pódiu stretnú po dlhých 18tich rokoch. Len málokto vie, že svoje prvé verejné koncerty totiž odohrali spolu! „Bolo to v Darnici pri Štrkovci v 96tom. Pred tým sme mali kopec koncertov v iných kapelách, ale v Le Payaco zostave to bolo naše prvé vystúpenie,“ spomína Tomáš Sloboda. „Pôsobili sme pomerne suverénne, takže Pare padli sánky. Ale pomerne rýchlo to rozchodili, naučili sa hrať, vytiahli malého baculatého pogujúceho chalana z davu na našom koncerte v Propeleri, postavili ho za mikrofón a  vydali desiatky skvelých kúskov. Málokto vie, že Lasky bol maskotom našich koncertov – biela rozopnutá košela, ruky rozpažené, pod pódiom vždy prvý aj posledný,“ smeje sa Tomáš, bonzujúc na Laskyho. Ako si na večer spred 18tich rokov spomína Para? Pajaci mali už vtedy čo – to za sebou a my sme boli na úplnom začiatku. Pamätám sa, ako sa nám rehotali – hrali sme vtedy naozaj zle… Počas koncertu si niekto z nich odrazu rozopol košeľu a  na hrudi mal fixou napísané „Le Payaco“. Vtedy sme sa zas uškŕňali my…(smiech)“

Obľúbené koncertné zostavy sľubujú poriadne výživnú porciu dobrej hudby a zábavy počas celého turné. Ich lídri nezostávajú svojej povesti šoumenov nič dlžní ani v odkaze pre fanúšikov, ktorí sa na turné chystajú: „Sme v najlepšej kondícii a pripravení na Rock ‚n‘ Roll. Ľudia, ktorí nás ešte nevideli, majú veľkú šancu utrpieť kultúrny šok. Nie sme obyčajné, staré, poondiate kapely. Sme sk*****e dobré kapely! Dve veľké „Péčka“ roztancujú a rozospievajú Slovensko. Bude zábava!“ pozýva fanúšikov Le Payaco. „Veteráni sú opäť na cestách a spolu – bude to stáť za to!“ dodáva Para.

Vstupenky na všetky koncerty turné sú exkluzívne v predaji cez PREDPREDAJ.SK: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/1665/le-payaco–para-galaxy-alpha-tour-2014

TERMÍNY A MIESTA „LE PAYACO | PARA GALAXY ALPHA TOUR 2014“:

7.10. Trnava/ Art Klub

8.10. Nitra/ Music A Cafe

9.10. Nové Mesto nad Váhom/ Klub za Rampami

10.10. Banská Bystrica/ Záhrada/ Centrum nezávislej kultúry

11.10. Martin/ Mestská scéna

15.10. Žilina/ Mestské divadlo

16.10. Prešov/ Bizarre Music Cafe

17.10. Košice/ Collosseum Music Pub

18.10. Čadca/ Zion Club

23.10. Bratislava/ MMC

25.10. Trenčín/  Piano Club

FOTO: archív PARA, Martina Mlčúchová, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky