Novinky

Nocadeň prezradili detaily o albume a majú nový videoklip.

Košická formácia Nocadeň finišuje prípravy nového albumu. Svojim fanúšikom sa rozhodla spríjemniť čakanie májovým singlom Možno. Teraz k nemu vznikol minimalistický, ale zato efektný videoklip.

„Je to kapelový klip, v ktorom sa predstavia iba členovia našej kapely. Pozorný fanúšik si možno všimne, že nám pribudli nejaké vrásky,“ povedal o snímke spevák Rasťo Kopina. Na vzniku aktuálneho videoklipu spolupracovala skupina s Peťom Uhrínom, Jánom Varcholom a strih mal na starosti Laco Rychtarík z Call Me Steve.

Od ostatnej štúdiovej nahrávky Ikony ubehlo šesť rokov. Medzitým sa na verejnosť dostali tri nové skladby – Bdiem či spím, Keď skončí táto noc a Možno. Spoločne s nimi sa na albume objaví 9 skladieb. „Album by mal mať minutáž ako kedysi LP platne, aby sme skôr narodeným pripomenuli časy vynilov,“ dodáva Rasťo Kopina. Už samotný singel Možno našepkáva, akým smerom sa skupina vybrala po zvukovej stránke. Okrem gitár využila pri nahrávaní nového materiálu veľa syntetizátorov a už tradične aj sláčikové kvarteto. „Každá jedna skladba bude maximálne prepracovaná a dávame jej toľko času, aby bola vo výsledku čo najlepšia. Žiaden polotovar nepustíme von,“ ubezpečuje fanúšikov Rasťo Kopina. Pesničky vznikali priebežne od roku 2010 a zaujímavé sú aj tým, že sa na nich skladateľsky podieľala celá kapela. „Veľakrát zneli skladby na začiatku úplne ináč ako budú napokon znieť na albume. V skúšobni a pri nahrávaní sme nad nimi strávili množstvo času, aby mali čo najlepšiu formu a vystihla sa ich podstata. Pracovali sme na nich absolútne slobodbe a vo výsledku snáď bude počuť, že sme mali voľnosť a mohli si robiť hocičo.“

citame ta radiNový album Nocadeň je z veľkej časti hotový a ak sa nič nezmení, vyjde do konca roka. „Sme opatrní vo vyhlásení, kedy album vyjde. Ak sa to podarí, tak super, ak nie, tak vyjde v novom roku. Sami sme už plní očakávania, pretože sa z tých skladieb tešíme a radi by sme ich dali čo najskôr ľuďom,“ priznáva spevák.

Redakciu informoval za Nocadeň Edo Kopček

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky