NovinkyKam na koncert?

Kanadské legendy Gorguts vezú do Európy nové EP, predstavia ho v Prahe i Bratislave

Gorguts, jeden zo základných pilierov technického death metalu, sa po čase vracajú do Európy. V rámci aprílového turné nevynechajú ani Prahu a Bratislavu, kam privezú zbrusu nové EP „Pleiades Dust“ (Season Of Mist, 2016). Na jarnom turné Gorguts doprevadí zostavu kapiel Dysrhythmia, Psycroptic a Nero Di Marte.

Gorguts vznikli v Quebecu v roku 1989. Hneď sa stali kanadskou odpoveďou na vlnu technickejšieho death metalu, ktorú v zahraničí predstavovali kapely typu Pestilence alebo Cynic. Gorguts na sebe upozornili už svojim debutom „Considered Dead“ (1991), na ktorom hosťovali známe figury metalového podzemia – gitarista James Murphy (ex-Death, ex-Testament, ex-Obituary atd.) a spevák Chris Barness (ex-Cannibal Corpse, Six Feet Under).

Skutočný prielom medzi svetovú špičku ale pre kanadský kvartet prišiel až s doskou Obscura (1998), ktorá je dodnes považovaná za jeden zo základných stavebných kameňov žánru. Nasledovali ďalšie a nemenej kvalitná doska From Wisdom To Hate (2001), rada kompilácií a živák.

Gorguts_Bratislava_posterZačiatkom tisíciletia sa Gorguts rozpadli, aby sa pravdaže už po troch rokoch znovu vrátili na pódia. Svoj comeback korunovali povedeným albumom Colored Sands (2013). Zatiaľ poslednou nahrávkou kanadských death metalových ikon má byť EP „Pleiades Dust“, ktoré vychádza na Season Of Mist v máji 2016.

Gorguts na turné doprevádza americký progresívny metal Dysrhythmia, ktorý s kanadským kultom zdieľa dvoch členov, ale tiež austrálsky tech death Psycroptic (môžete si pamätať z minulého Brutalu) a talianska škola progresívneho death metalu Nero Di Marte.

Gorguts_Praha_posterVstupenky na koncert Gorguts, Dysrhythmia, Psycroptic a Nero Di Marte sú k dispozícii vo všetkých bežných predpredajných sieťach. Bližšie informácie na webu www.obscure.cz

Facebook, videa:

FB event PRAHA: https://www.facebook.com/events/545989545561264/

FB event BRATISLAVA: https://www.facebook.com/events/221202004895154/

Súvisiace linky:

https://www.facebook.com/GorgutsOfficial/

https://www.facebook.com/Dysrhythmia/

https://www.facebook.com/nerodimarte/

https://www.facebook.com/pages/Psycroptic/1438797893097870

www.obscure.cz

Gorguts (CAN), Dysrhythmia (USA), Psycroptic (IT), Nero di Marte (IT)

12.4. 2016

Randal, Bratislava

Gorguts (CAN), Dysrhythmia (USA), Psycroptic (IT), Nero di Marte (IT)

15.4. 2016

Nová Chmelnice, Praha

zdroj: Radek Pavlovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky