NovinkyKam na koncert?

Letné tlenie Vypsané fiXy

Letné tlenia je výraz pre lenivé letné ničnerobenie, letné tlenia je pieseň z albumu Brutální všechno. Letné tlenia je návod, ako ekologicky prežiť leto podľa Vypsané fiXy.

Tento rok je pre Vypsanú fiXu koncertným rokom. Momentálne ide svoje „Fixyho klubík tour“ a ich diár je plný až do konca roka. Ale vždy je na to nejaká pridaná hodnota, na ktorú sú ich fanúšikovia zvyknutí a s každým rokom očakávajú, čo nového Fixa vymyslí. Tento rok tomu nebude inak a už od mája prichádza Letné tlenie.

„Letné tlenie je okrem názvu našej piesne zároveň aj predstava, ako by malo vyzerať leto pri vode, jednoducho relax,“ hovorí spevák kapely Márdi. „My sme šli, ale ešte ďalej a termín Letného tlenia sa stalo názvom pre naše ďalšie aktivity, ktoré organizujeme. Začínali sme s malým festivalom „Uganda“, z ktorého sa stal postupom času regulárny festival s názvom On the Road, a ktorý vlani oslávil desiate výročie. Náš bubeník Pítrs si zase vymyslel PodolFest a nesmieme zabudnúť na pardubické Zámkohraní a akustické Každej chvilku na španělku.“ Všetky zmieňované akcie majú buď ekologický, alebo charitatívny podtext a nás baví, keď sa to všetko podarí. Ale je fakt, že už to dá pomerne veľa práce. Napriek tomu chceme tento rok vytiahnuť päty z nášho pardubického kraja a mierime do Prahy, na Strelecký ostrov, kde sa 18. augusta odohrá najväčšia akcia nášho Letného tlenia. Bude to jednodňové festival, s programom pre rodičov s deťmi, prebehnú bábkové divadielka, zahrá naša kapela Mixle v piksle, ktorá sa tak prvýkrát v histórii stretne na pódiu s Vypsanou fiXou, workshopy, ekologické dielničky a ďalšie. Dokonca snáď môžem prezradiť, že dorazí aj obľúbený Tonda Obal, ktorý je naším guru v triedení odpadu a privezie so sebou veľa hier, súťaží a atrakcií pre malých i veľkých. No a to všetko vyvrcholí minimálne dvojhodinovým koncertom Vypsané fiXy – proste Letné tlenie pri vode. „

Letné tlenie v termínoch:
12. 5. Každej chvilku na španělku – Pardubice
29. 5. 2016 Zámkohraní – Pardubice
24. 6. 2016 Podolfest – Vápenný Podol
18. 8. 2016 Letní tlení – Praha – Střelecký ostrov (vstupenky v prodeji v síti Ticketstream, cena 200,- + poplatky)
27. – 28. 8. 2016 On the Road  – Lázně Bohdaneč

Viac informácií nájdete na:

www.vypsanafixa.cz

https://www.facebook.com/events/990221951050804/

zdroj: Pavel J. Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky