Novinky

Juraj Zaujec novou tvárou na slovenskej hudobnej scéne

Multiinštrumentalista, spevák a skladateľ Juraj Zaujec z mesta Levice. Začínal v regionálnych hudobných zoskupeniach. V roku 2002 odišiel na viacročné angažmá do zahraničia. Počas obdobia rokov 2002 až 2008 žil a pôsobil v Japonsku, Nemecku a na Kanárskych ostrovoch. V súčasnosti hosťuje príležitostne v rôznych hudobných zoskupeniach. Na jar 2010 absolvoval trojtýždňové angažmá v USA.

V prvej Česko Slovenskej SuperStar sa prepracoval až do divadla. Ešte pred podaním prihlášky do tejto talentovej súťaže sa vrhol na prípravu vlastného repertoáru. V spolupráci s dvorným textárom Petrom Lehotským, s ktorým spolupracuje od jari 2001, napísal skladby, ktoré by mali byť základom jeho debutového albumu. Pesničku ‚Prvá posledná‘ nahrával v spolupráci s Filipom Hittrichom. Táto skladba má ambície byť prvým singlom Juraja Zaujeca. Režisér Peter Drmlík pripravuje na pesničku ‚Prvá posledná‘ netradičný videoklip.

Všestrannosť Juraja Zaujeca ocenila slovenská legenda Laco Lučenič. V máji 2010 ho angažoval do projektu Satisfactory. Podľa aktuálnych informácií môžeme na jeseň očakávať turné tohto unikátneho projektu, v ktorom bude mať Juraj Zaujec okrem gitár na starosti aj veľkú časť spevových partov.

text: Peter Lehotský
foto: Gabriel Kosmalý

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky