NovinkyKam na koncert?

Megaturné HLASY 2 odštartovalo na jednotku!

Richard Müller a skupina Fragile odštartovali v Trenčíne megaturné HLASY 2! Legendárny spevák predviedol spolu s Fragile hity vo famóznych úpravách „a cappella“ bez použitia jediného nástroja! Zazneli aj skladby z nového albumu HLASY 2 „Slon v porceláne“, „Mama“ či „Nahý 2“. Dve hodiny úžasných hlasov odmenili fanúšikovia neutíchajúcim potleskom a stanging ovations! Turné HLASY 2 zahŕňa 40 koncertov po Slovenskej a Českej republike, Vstupenky sú ešte dostupné na koncerty v Martine, v Prešove, v Košiciach, v Humennom, v Bratislave, v Nitre, v Prievidzi, v Trnave a v Piešťanoch!

Vypredaná sála, skvelá atmosféra a stanging ovations! Tak to vyzeralo pri prvom koncerte megaturné HLASY 2, ktoré nemá na našej hudobnej scéne obdoby! Richard Müller a Fragile odpálili koncert hitom „Po schodoch“, potom nasledovali skladby z nového albumu HLASY 2 „Slon v porceláne“ a „Nahý 2“.

„Trému som nemal. Ale ja to zakaždým nazývam, že cítim také pnutie, ktoré už po prvej pesničke pomaly odchádza. Všetci sme boli plní očakávania, ako to dopadne a ako ľudia budú reagovať. Myslím si, že podľa reakcií publika, sme si padli do oka.“ Tešil sa po koncerte Richard Müller.

IMG_7795Najväčší úspech mali na koncerte fantastické hity „Tlaková níž“, „Milovanie v daždi“ či „Baroko“, ktorým úprava „a cappella“ dodala ďalší rozmer. Fragile vystúpili v 7-člennej zostave. Okrem kapelníka Braňa Kostku v Trenčíne svoje talenty predviedli Jana Golis, Svetlana Rymarenko, Jana Boltižiar, Kamil Mikulčík, Viliam Csontos a Peter Lacho.

„Koncert sme si naozaj užívali. Vďaka našej predchádzajúcej spolupráci sme mali skúsenosti a odbremenili sa tak od stresu. Presne sme vedeli, čo môžeme od seba očakávať, a to je na pódiu veľmi dôležité. Javisko je veľmi háklivé, nedá sa na ňom vrátiť čas. My sme sa tak mohli sústrediť na spievanie a na publikum, ktoré bolo skvelé. Preto som veľmi rád, že sme mohli začať turné na Slovensku. Sme hrdí na to, čo sme s Richardom dokázali a tešíme sa na turné, na fanúšikov, na známych, priateľov…“ Neskrýval nadšenie kapelník Fragile Braňo Kostka.

Richard Müller a Braňo Kostka celý večer vtipne komentovali a skladby náležite predstavovali. Na koncerte nemohli chýbať dokonalé hity „Srdce jako kníže Rohan“, „Cigaretka na 2 ťahy“ či „Rieka“. V skladbe „Mama“ predviedol Braňo Kostka pôsobivé sólo. Diváci si neutíchajúcim poteskom vynútili dva prídavky. Pri záverečnom „Štěstí je krásná věc“ už spievala celá vypredaná sála. Dokonalé prevedenie skladieb a neuveriteľnú atmosféru odmenili diváci standing ovations.

IMG_7711„Koncert bol fantastický. Ak by bol každý koncert, ktorý odohráme takýto, bol by som najšťastnejší človek. Ďakujem úžasnému trenčianskemu publiku!“ Odkazuje fanúšikom Richard Müller.

Hudobné majstrovstvo predvedú HLASY 2 na turné od Plzne až po Humenné! Vstupenky sú ešte dostupné na koncerty v Martine, v Prešove, v Košiciach, v Humennom, v Bratislave, v Nitre, v Prievidzi, v Trnave a v Piešťanoch! Fanúšikovia si ich môžu kúpiť na  www.predpredaj.skhttp://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/1105/richard-m-ller–fragile-turne-hlasy-2-

TURNÉ   HLASY 2 Slovenská republika/dostupné vstupenky

5.10.   16:00             Martin                        – Kino Strojár

11.10. 16:00             Prešov                       -Kino Scala

13.10. 19:00             Košice                       -Spoločenský pavilón

15.10. 19:00              Humenné                 -MsKs

21.10. 19:00              Bratislava                  -NTC

23.10. 19:00             Nitra                        -PKO

25.10. 19:00              Prievidza                   -Športová hala

23.11.  19:00            Trnava                     -Dom kultúry Tirnavia

25.11.  19:00            Piešťany                  -Dom umenia

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Pavol Karell

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky