Novinky

Jedinečný zjav na hudobnej scéne: Alan Murin predstavuje singel „Vypínam“!

Mladý hudobník Alan Murin študuje na hudobnej škole v Londýne. Vďaka láske k domovu sa však rozhodol skúsiť šťastie na Slovensku.

Zaujal už svojim debutovým videoklipom ku skladbe „Sám sebou“ a jeho druhý singel „Vypínam“ je azda ešte lepší. Je to veľmi osobná skladba, v ktorej sa vyznáva aj z toho, čo preňho znamená rodina a domov. Mladý umelec skladá a spieva v štýle new pop a verí, že si jeho hudba môže získať aj slovenské publikum.

Alan Murin je jedinečným zjavom na našej hudobnej scéne. Prináša k nám štýl new pop a okrem textov, ktoré si píše, aj produkuje a postprodukuje hudbu. Jeho nový singel „Vypínam“ je veľmi osobnou výpoveďou.

Keď som sa prvýkrát vracal domov zo zahraničia, kde momentálne študujem, začala mi v hlave hrať melodická linka refrénu. Jednoducho som si od radosti spieval o tom, ako idem domov. Následne sa okolo tejto idei rozvinula celá pesnička,“objasňuje proces vzniku novinky Alan Murin.

Alan momentálne študuje hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo na Point Blank Music School v Londýne.

„Práve preto, že milujem cestovanie a spoznávanie rôznych krajín a kultúr, sa mi aj pobytom v zahraničí utvrdila láska k tej našej. Samozrejme v tom majú prsty aj moji najbližší, bez ktorých si život neviem predstaviť. Všade dobre, doma najlepšie. Do zahraničia ma dotiahla moja láska k hudbe, verím že sa ňou raz budem môcť živiť,“ dodáva Alan Murin.

Mladý umelec skladá a spieva v štýle new pop a verí, že si jeho hudba môže získať aj slovenské publikum.

https://www.youtube.com/watch?v=HuJIJmXk0C8

„New pop pre mňa ako umelca predstavuje absolútnu slobodu. Môžem tvoriť a miešať žánre v závislosti od nálady a aktuálnych pocitov. Moje prvé EP, vrátane skladby „Vypínam“, ktorá je jeho súčasťou, je vo výraznej miere ovplyvnené hip-hopom. Fanúšikovia sa však môžu tešiť aj na ďalšie skladby, kde sa bude prepletať pestrá paleta rôznych žánrov ako napríklad: pop, hip-hop, RnB, soul, DnB, dubstep, EDM, či rock,“ vraví Alan Murin.

Alan je podľa odborníkov naozaj veľký talent a má pred sebou skvelú budúcnosť.

„Sme nesmierne šťastní, že sme spolu s Universal Music získali Alana Murina, lebo jeho osobitá interpretácia, jednoduchosť, úprimnosť a priamočiarosť je odzbrojujúca. Pevne veríme že o Alanovi budeme ešte veľa počuť,“ uzatvára Adnan Hamzič z Oyster Agency.

Alan Murin má 20 rokov a pochádza z Bratislavy. Alan je slovenský spevák, textár a producent. Hudbe sa venuje od 15-tich rokov, svoje prvé demo skladby vydával už v roku 2017. Najskôr pôsobil pod pseudonymom „Sane“. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole v Londýne so zameraním na hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo. V súčasnosti popri štúdiu investuje celú energiu do budovania svojej hudobnej kariéry na Slovensku. V tomto roku zverejnil pod vlastným menom, ako Alan Murin, svoje debutové EP 15 23 s troma skladbami, ktoré len potvrdzujú jeho hudobné ambície.

Redakciu mojamuzika informovala Eva Sládková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky