Novinky

CARNIVAL YOUTH SA NA BLÍŽIACICH KONCERTOCH PREDSTAVIA AJ S OBJAVMI BLANCH A WHITE PLACE!

Najúspešnejšia súčasná kapela z Pobaltia Carnival Youth sa už onedlho vráti na Slovensko. Mladí progresívni hudobníci z Rigy, ktorí pred pár rokmi získali prestížnu cenu European Border Breaker Awards, sa už pripravujú na septembrové koncerty v Košiciach a Bratislave.

V každom meste vystúpi s Carnival Youth aj miestny hosť. V košickej Tabačke to 19. septembra bude nová superkapela White Place a v bratislavskej Novej Cvernovke 20. septembra sa predstaví objav Slnko Records Blanch.

Carnival Youth vydali v auguste v poradí štvrtý album Good Luck a tento mesiac s ním vyrážajú na európske turné, v ktorom opäť neobídu ani Slovensko. Lotyšská zostava s reminiscenciou na tvorbu mien The Flaming Lips, Deerhunter či Arcade Fire prichádza do našich končín už po piatykrát po premiére na Grape Festivale 2015. V životopise majú Carnival Youth niekoľko pôsobivých míľnikov, vrátane dvojnásobnej účasti na Szigete a ceny European Border Breaker Awards. Tá sa udeľuje mladým kapelám s mimoriadnym medzinárodným potenciálom a v minulosti sa ušla velikánom typu Lykke Li, Hozier či Dua Lipa.

„Slovensko je pre nás jednou z najobľúbenejších krajín, ktoré sme mali možnosť počas svojich hudobných ciest navštíviť. Boli sme tu už niekoľkokrát a dokonca sme strávili pár dní aj na chate v Nízkych Tatrách. Ľudia sú tu úžasní a už sa nevieme dočkať, kedy im predstavíme náš nový album,“ hovorí Emils Kaupers z Carnival Youth. Štúdiovku Good Luck talentovaná formácia nahrávala v brazílskom Sao Paule v štúdiách Red Bull, čo z niektorých temperamentných perkusívnych pasáží cítiť.

Koncerty Carnival Youth v oboch slovenských mestách obohatia aj zaujímaví lokálni hostia. 19. septembra v košickej Tabačke publikum zahreje nová superskupina White Place a 20. septembra v bratislavskej Novej Cvernovke svoj potenciál predvedie nový objav Slnko Records Blanch.

Psych-popová zostava White Place je fúziou východoslovenských kapiel Komajota, Frequency a No Brake. O jej existencii sme až do konca augusta nemali veľa informácií. Od minulého týždňa je známe, že posledné tri roky venovala skupina talentovaných hudobníkov kompozícii a nahrávaniu pozoruhodného debutového albumu White Room. Hneď prvá zverejnená video novinka vyvolá príjemné spomienky na vranovských Frequency a na stále aktívny avantgardný projekt Jeseň.

V Bratislave zase vystúpia spomínaní Blanch, ktorí predstavujú už tradičné obohatenie domácej scény o nové ženské tváre zo strany vydavateľstva Slnko Records. Blanch vedie speváčka, skladateľka a gitaristka Bianca. Ich prvotina s názvom Delusion je zbierkou nekonvenčných balád a nápaditých indie-folkových zvukov. Potrebujete konkrétnejšiu nápovedu? Nech sa páči: Daughter alebo Katarína Máliková ako referencie by vám mohli pomôcť.

Predpredaj na koncerty Carnival Youth s White Place a Blanch nájdete v sieti TootootPredpredaj.sk.

VIAC INFO:

19.09. Košice, Tabačka | predpredaj: http://bit.ly/CarnivalYouthKosice2019

20.09. Bratislava, Nová Cvernovka | predpredaj: http://bit.ly/CarnivalYouthBratislava2019

Redakciu mojamuzika.sk informoval: Alex Čerevka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky