Novinky

Príďte si naživo vypočuť megahit „Walking on Sunshine“, v Bratislave ho 13. novembra zaspieva britská legenda Katrina!

Bratislavu čaká na jeseň exkluzívny trojkoncert! 13. novembra 2019 sa v Bratislavskej Eurovia Aréne po prvý krát predstaví anglická pop-rocková legenda Katrina zo skupiny Katrina the Waves. Publikum poteší pozitívnym hitom „Walking on Sunshine“. Ďalším účinkujúcim bude obľúbený český skladateľ populárnej a filmovej hudby, herec, spevák, komik, klavirista Jaroslav Uhlíř. A nakoniec všetkých roztancuje slovenská rocková klasika – skupina Desmod, ktorá odpáli najväčšie pecky!

Na Slovensku sa po prvý krát predstaví anglická pop-rocková legenda Katrina zo skupiny Katrina the Waves. Alex Cooper, Katrina Leskanich, Kimberley Rew a Vince de la Cruz spoločne začínali roku 1981 ako The Waves. Ale čoskoro začal Rew skladať piesne priamo priamo pre vokalistku Katrinu Leskanich, ktorá sa stala hlavnou speváčkou a jej meno sa následne premietlo aj do názvu skupiny. Zo začiatku mala kapela úspech hlavne v Kanade, ale s hitom „Walking on Sunshine“ prišla nominácia na Grammy a aj komerčný úspech. Vďaka megahitu vyrazili Waves na turné a koncertovali na celom svete s kapelami ako Wham, The Beach Boys, Pointer Sisters, The Kinks či Fleetwood Mac.

V roku 1997 nahrala kapela úspešný song „Love Shine a Light“, s ktorým Katrina the Waves zviťazili v Euro Song Contest. V roku 2001 začala Katrina Leskanich kariéru ako sólová speváčka a pokračovala v  písaní a nahrávaní. Prvý sólový album „Katrina Leskanich“ vydala v októbri 2005. Odvtedy charizmatická speváčka koncertuje po celom svete a teraz zavíta aj na Slovensko.

„Na Slovensko sa teším, počula som, že je tu energické publikum. Zaspievam najväčšie hity vrátane „Walking on Sunshine“. A predstavím aj piesne z môjho kompilačného albumu „Very Best of Katrina“, ktorý som vydala v roku 2017“, prezradila speváčka Katrina Leskanich.

Ďalším účinkujúcim na trojkoncerte 13. novembra bude obľúbený český skladateľ populárnej a filmovej hudby, herec, spevák, komik, klavirista Jaroslav Uhlíř. Začínal v kaviarňach a potom účinkoval v skupine Faraon, kde sa zoznámil s Karlom Šípom. Následne aj so Zdeňkom Svěrákom, s ktorým spolupracuje dodnes. Jaroslav Uhlíř má na konte mnoho rozprávkových a filmových piesní z filmov S čerty nejsou žerty, Ať žijí duchové! alebo Vrchní, prchni!

Chýbať samozrejme nemôže ani slovenská scéna, ktorú zastúpi jedna z našich najlepších kapiel – skupina Desmod, ktorá rozhýbe každé publikum.

„Zahráme naše najväčšie hity a single z aktuálneho albumu „Molekuly zvuku“, ktoré ľudia poznajú aj z rádií – „Vŕba“, „Nevrav mi, aký som“ či „Chýbanie“. Nezabudneme ani na staršie songy „Vyrobená pre mňa“, „Na tebe závislý“, „100 rokov samoty“ alebo „To nie je možné“,“  teší sa líder skupiny Desmod Mário Kuly Kollár.

 Vidíme sa na koncerte 13.11.2019 v Bratislavskej Eurovia Aréne! Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/event/Ex-Katrina-the-Waves-Desmod-Jaroslav-Uhlir.

Viac informácií nájdete na https://www.facebook.com/events/364715990881995/

Redakciu mojamuzika informovala Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky