Novinky

Jana Krištof Lehotská predstavuje videoklip k piesni Náladová

Začiatkom leta avizovala Jana Krištof Lehotská prácu na nových videoklipoch ku skladbám s jej druhého štúdiového albumu Dotyky slov. Aktuálne majú svoj vizuál skladby Tisíckrát, Na krídlach vážky, Zázrak to spraví, S tebou a najnovšie aj pieseň Náladová. 


„Náladová, je pieseň mierne iná, než naše ostatné piesne a to obsahovo, textovo aj žánrovo,“ hovorí speváčka o skladbe a dodáva: „Mali sme pri tvorbe albumu Dotyky slov viac pesničiek, než sme chceli na albume mať, preto sme museli selektovať, ktorá sa na album dostane a ktorá nie. Náladová, vzhľadom na rozsiahle množstvo ženskej zložky v kapele a okolo kapely mala svoje miesto na albume viac než isté.“

Pesnička sa nahrávala ako celý album v speváčkinom štúdiu JKL Studio a za finálnym mixom a mastrom stál Adrián Rajnoha, ktorý si aj sám nahral sóla na akustickej gitare do pesničky. Ostatné nástroje už tradične nahrávala Janina kapela, ktorú tvoria Peter Dechet, Marta Chalmovská a Anton Jurík.

Námet na videoklip bol jasný. „Je o ženách a vzhľadom na jemný nádych swingu v rytme nám napadla myšlienka, postaviť klip do obdobia 50tych rokov. No nechceli sme robiť úplne realistické retro, skôr niečo zábavné v retro štýle,“ hovorí o klipe autor námetu Peter Dechet.

„Na spoluprácu a dotvorenie myšlienky klipu sme oslovili mladého talentovaného režiséra no zároveň aj výborného muzikanta Tomáša Šrámeka. Ten sa námetu zhostil bravúrne a dodal klipu charakter, príbeh a humor. Za kamerou stál Anton Antokhov, kameraman, ktorý je za viacerými klipmi Jany Krištof Lehotskej.

Komparz dávala dohromady Janka Sedláčková, výborná ochotníčka a divadelníčka, ktorá spojila viac ako dvadsať žien a dievčat rôznych vekových skupín a charakterov. Zámer bol ukázať, že každá žena, v každom veku prežíva svoje náladové dni.

Aktuálne Jana pripravuje ďalšie videoklipy ku skladbám z ostatného albumu.

zdroj: Peter Dechet, tlačová správa
foto: archív Jany Krištof Lehotskej

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky