Novinky

Jana Kirschner vydala svoj najemotívnejší album Krajina Rovina

Populárnej slovenskej speváčke Jane Kirschner vyšiel v pondelok 31. mája nový album Krajina Rovina, ktorý je jej prvou v slovenčine naspievanou štúdiovkou od roku 2003. Album mal producentsky na starosti anglický hudobník, skladateľ a producent Eddie Stevens známy spoluprácou s Moloko, Roisin Murphy, Zero 7, Freak Power či slovenskými Lavagance. Album sa nahrával v novembri 2009 v Hranicích na Moravě v divadle Stará Střelnice a dokončoval v Londýne a Amsterdame.Je to veľmi výnimočný projekt, ktorý spája jemnú slovenskú melodiku s veľmi odvážnymi, často až provokatívnymi aranžmánmi. Prvý singel zo štúdiovky Krajina Rovina sa volá Keby si bol môj.

Tridsaťjedenročná rodáčka z Martina album predstaví na letných festivaloch na Slovensku i v Českej republike. Medzi najvýznamnejšie vystúpenia bude patriť koncert na festivale Pohoda v Trenčíne či bratislavskej akcii Tribute to Freedom – Pocta slobode, kde bude Kirschner 14. augusta predskakovať írskej speváčke Sinéad O’Connor. Niekoľkonásobná držiteľka ocenenia Slávik sa v lete predstaví napríklad aj na putovnom hudobnom festivale po moravských hradoch a zámkoch – Hradologie 2010.

Nový album výnimočnej slovenskej speváčky, autorky, pesničkárky potvrdzuje jej talent a vieru v neustále hľadanie a hravosť, ktorú jej ostatní môžu väčšinou len závidieť … Schopnosť vytvoriť emotívnu a pôsobivú atmosféru má zrejme vrodenú a na tomto nevšednom, autorskom a umeleckom projekte to dáva najavo viac ako kedykoľvek predtým …Známy producent Eddie Stevens bol jej prejavom a hudobnou presvedčivosťou tak očarený, že pristúpil na osobitnú hru a preniesol zdanlivo neuchopiteľnú atmosféru jamsession na CD. Album nemá tradičnú formu, ale prináša tú „najvzácnejšiu a najosobitejšiu Janu“, ako sme ju doteraz mohli vidieť len na klubových koncertoch, ale práve takú ju majú jej fanúšikovia najradšej… Dokonca aj hity, ktoré samozrejme nechýbajú, ako napríklad „Maj krásny máj“, „Keby si bol Môj“ alebo „Miluješ nemiluješ“ sa vynárajú neprvoplánovo, akosi nevdojak, ale akonáhle vzplanú pôsobia jednoznačne uhrančivo a zaryjú sa nezmazateľne do hlavy okrem iného aj vďaka svojej silnej energii.

Jana nahrala s Eddiem Stevensom a blízkymi slovenskými hudobníkmi svoj najemotivnejší album, ktorý sa rodil symbolicky v nadnárodnom spoločenstve. Nahrávalo sa na Morave, v Prahe, v Londýne a mastrovalo v jednom z najdokonalejších európskych štúdií – v Amsterdame .. Eddie Stevens, ktorý spolupracoval na albumoch Moloko, Roisin Murphy, Zero 7, Freak Power alebo slovenských Lavagance, tak predstavuje Janu v tom najčistejšom, aj keď nie mainstreamovom, súčasnom obraze, ku ktorému nepochybne dopomohli aj fotografie a styling Laury Braunovej, ktoré sú na booklete.
Naozaj stojí za to si na tento album urobiť čas a počúvať…

JANA KIRSCHNER
Krajina Rovina (2010)
Universal Music

1.Ty a Ja
2.Maj krásny Máj
3.Keď rozkvitnú agáty
4.Keby si bol môj
5.Unesená
6.O láske nepoznanej
7.V botách na opätku
8.Diera
9.Miluješ Nemiluješ
10.Krajina Rovina

text: Universal Music
foto: Laura Braunová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky