Novinky

Youcoco: Ako keď sa mačky pohrávajú s myšou.

Každý, kto len trochu sleduje dianie na slovenskej nezávislej hudobnej scéne, už o trenčianskej kapele YOUCOCO (interview) niečo počul. Povesti o čerstvom vetre, nádeji a veľkom objave môžu vždy znamenať čokoľvek, ale debutové album Big Now!, ktoré práve vychádza na značke Deadred / Starcastic Records je jasný a pádny argument – dôkaz namiesto sľubov.

Dostatočne sexy, aby si vás pritiahli k sebe a omotali okolo prstu a pritom dostatočne drzé na to, aby ani na chvíľu neprestalo byť jasné, kto tu rozdáva karty. Videli ste niekedy, ako sa hrá mačka s myšou?
Trinásť skladieb na debutovom albume oblieka surové koncertné verzie do jednoduchých, ale funkčných aranží, s minimálnými prostriedkami dosahujú YOUCOCO maximálneho efektu. Ich chytľavé piesne získavajú na podmanivosti a než sa spamätáte, ste v pasci, z ktorej sa vám nechce von.

Album Big Now! predstavuje ideálny model: schopnosť písať dobré piesne v spojení s výbornou a premyslenou štúdiovou prácou (album v štúdiu Garage ONE produkovali Matúš Homola (The Autumnist, Nylon Union) a Karol Mikloš) vytvorila z neho jukebox nabitý hitmi.

Dvojica kamarátok Radmila K. (gitara, spev) a Ria B. (bicie) založili kapelu spočiatku len ako prostriedok na spoločné trávenie voľného času, svojím špecifickým zvukom a osobitým prejavom však rýchlo na seba strhli pozornosť bez toho, aby disponovali čo len jedinou oficiálnou nahrávkou. Stačili sporadické demáče, pár koncertných záznamov a hlavne šepkanie o bezprostredných živých vystúpeniach, plných hitovek zvukovo ohlodaných úplne na kosť. Surový zvuk gitary, geniálne jednoduchá rytmika, drzý spev a kúzelne chytľavé melódie pripomenú tvorbu PJ Harvey, Beat Happening, Liz Phair či The Kills.

YOUCOCO – Big Now!

13 skladieb, 37 minút 10 sek., digipack CD

Deadred / Starcastic Records 2010

Vychádza: 3. 6. 2010

Download SINGEL AFRIKA & AFRIKA REMIXES (The Autumnist, Sporto, Karaoke Tundra):

http://starcastic.cz/bands/youcoco/

YOUCOCO – Big Now! tracklist:

1. Hello

2. Maybe On Monday

3. Afrika

4. Deal

5. Memories Of Yesterday

6. Future Pilots

7. Who Is Great?

8. Rider

9. Doctor

10. HuHu

11. Love Or Hate

12. Smile

13. Kirk

Deadred / Starcastic Records 2010

www.myspace.com/youcoco

www.starcastic.cz

www.deadred.s

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky