Novinky

Jan Mital a Gionno sa hlásia debutom Plány a sny

Mladý hudobník Jan Mital žijúci v Prahe strávil minulý rok v štúdiu Valec s hudobníkmi z IMT Smile a spolu pripravili jeho debutovú platňu Plány a sny, ktorá vychádza dnes. Na albume sa nachádza jedenásť stredno-prúdových gitaroviek.  O väčšinu textov sa postaral Vlado Krausz a štyroma prispel Lukáš Duchovič. Nahrávku produkoval Lukáš Kolja Kolivoška a koprodukoval Ivan Tásler.

„Album vznikal pomerne dlho. Skoro rok. Bolo to spôsobené hlavne tým, že žijem  v Prahe a chlapci majú štúdio v Bratislave, pričom  fungujú po celom Slovensku, takže nebolo jednoduché skĺbiť termíny všetkých zúčastnených,“ spomína Jan Mital na vznik pesničiek, ktorý vzťah k hudbe zdedil po svojom otcovi.

Práca v štúdiu s hudobníkmi formátu IMT Smile bola pre mladého hudobníka veľkou školou. „Bolo skvelé sledovať hlavne ich zápal a zaujatie pre muziku. Sú to profíci, ktorí dokonale ovládajú svoje nástroje a majú obrovský cit pri tvorbe nových vecí,“ neskrýva svoj obdiv J. Mital.

Na ich odporúčanie našiel stálych muzikantov a kapelu pomenovali Gionno. „S chlapcami sa hrá skvele, keďže sú to fantastickí muzikanti a aj po ľudskej stránke všetko klape tak, ako má,“ pochvaľuje si spevák spoluhráčov, s ktorými odohral nielen klubové koncerty, ale sa stihli predstaviť aj na veľkých letných open air festivaloch.

Jan Mital a Gionno uvedú debut na svetlo sveta v sobotu 2. októbra v Towers Restaurant v Bratislave. O mesiac neskôr ich čaká český krst v pražskom Rock Café.

ukážky z albumu si môžete vypočuť na www.mital.sk alebo www.gionno.sk

Jan Mital a Gionno
Plány a Sny
(Aventa, 2010)

1. Čas zmien
2. Budeš mojou
3. Chýrna zem
4. Plány a sny
5. Padám
6. Čo nás spája
7. Normálny deň
8. Kráčam tmou
9. Nech sa vráti
10. Ostaň, aká si
11. Viac

text: Edo Kopček
foto: Martin Stránka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky