Novinky

Kristína mieri z fotoateliéru pred kameru

Košice – Speváčka Kristína sa v poslednom období na nedostatok povinností sťažovať nemôže, pretože okrem koncertov ju zamestnáva dokončovanie nového albumu a práve v tejto súvislosti absolvovala pred pár dňami fotenie na booklet jej druhého CD. Na spoluprácu v ateliéri si pozvala fotografa Ľuba Špirka, s ktorým ju zoznámil textár Kamil Peteraj. Keďže počas roka už obaja absolvovali niekoľko spoločných fotení, fotografie pre promo k albumu vznikali v uvoľnej atmosfére bez toho, aby vo vzduchu viselo pracovné napätie.

„Pri Ľ. Špirkovi mám vždy pocit ako keby som ani nefotila, pretože vďaka jeho nenútenému prístupu je pre mňa spolupráca s ním prirodzená. Vážim si, že v prvom rade sa snažil zachytiť moju osobnosť a nehľadal vo mne žiadnu senzáciu. Rešpektoval moju charizmu bez toho, aby sa mi pokúšal vnútiť nejakú umelú pózu. Keďže viem, že podobný komfort pri fotení nie je u každého fotografa samozrejmosťou, na prácu s Ľubom sa vždy teším,“ pochválila Kristína spoluprácu s Ľ. Špirkom.

So stylingom pomáhala Kristíne módna návrhárka a autorka kostýmu k skladbe Horehronie Adriana Adámiková. Pri celkovej kompozícii padla voľba na svetlú farbu a jednoduchosť línie modelov. Snahou pri fotení bolo prepojiť nálady na albume a preto fotografie decentnou formou dopĺňajú emócie v priestore medzi textami a hudbou. „Každá pieseň ponúka vlastné emócie a preto sme vyberali fotografie, z ktorých vychádza konkrétny pocit. Dôležité pre mňa bolo, aby som na fotografiách nemala „pohľad do neznáma“. Keď si niekto vezme CD do ruky, vtiahnem ho do môjho sveta, v ktorom ho budem chcieť udržať nielen po hudobnej, ale aj vizuálnej stránke,“ prezradila Kristína.

Horúcimi novinkami z dielne Kristíny sú jej účasť na Festivale slovenskej populárnej hudby Zlatý kľúč v srbskom Selenči a natáčanie videoklipu k novému singlu V sieti ťa mám. „S natáčaním začíname 29. septembra v okolí Stupavy. Klip budeme natáčať na jednom ranči a preto verím, že si užijeme rovnako skvelú zábavu ako v štúdiu pri nahrávaní,“ dodala s úsmevom veštiacim tajomstvo Kristína.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky