NovinkyKam na koncert?

JAKEY E LEE – legendárny gitarista a skladateľ Ozzy Osbourna, RATT, ROUGH CUT sa predstaví s RED DRAGON CARTELT

Jakey E Lee – excelentná postava a dôležité meno v zástupe gitarovej úderky Ozzyho Osbourna. K slávnemu madmanovi nenastupoval ako neznámy bažant. Skúsenosti so šoubiznisom a koncertnou prezentáciou brúsil v známych glam metalových spolkoch RATT a ROUGHT CUTT. K Ozzymu prišiel v polovici osemdesiatych rokov na jednom z jeho tvorivých vrcholov. Albumy Bark at the Moon a Ultimate Sin, ale aj hranie naživo sú svedectvom hráčskej virtuozity Jakey E Leeho. Na prvej zo spomenutých nahrávok ešte nedostal adekvátny priestor ako spoluautor, ale už na titulnej skladbe Bark at the Moon významne vystrkuje rožky jeho kompozičná zručnosť, aby sa výraznejšie prejavila na druhom albume The Ultimate Sin, ovenčenom dvojnásobnou platinou.

http://youtu.be/jSNuIzw9VfU

Po Osbournovskej ére zakladá hardrockový BADLANDS spoločne s Ericom Singerom (Gary Moore, Alice Cooper, KISS), ktorý po skvelom debute dostal pozvánku ku KISS po náhlej smrti Erica Carra. BADLANS vydali 2 štúdiové albumy a potom sa Jakey pomerne stiahol spod svetiel rámp, až na niekoľko sporadických nahrávaní a koncertných hosťovačiek. Napriek tomu stihol vydať 4 kvalitné sólové albumy, vrátane cover nahrávky bluesových pesničiek a skladieb svojej mladosti.

Ako blesk z jasného neba zapôsobila nedávno správa, že starší  dobrý Jakey vytiahol zo zapadnutého kúta svoj zaprášený Charvel White Pearls aby sa presvedčil, že svoje jedovité gitarové riffi sú stále ostré ako britva a ťažké ako košické oceliarne a ohlásil zrod novej formácie JAKEY E LEE´S RED DRAGON CARTEL. Vzácna návšteva gitaristu, ktorý ešte nikdy doposiaľ nehral ani len v blízkosti Slovenska, predstaví svoj nový projekt 4. mája v Novom Meste nad Váhom – v Blue Note.

zdroj: Raymond Kaňa

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky