NovinkyKam na koncert?

Legenda rockových dejín, bubeník Carl Palmer so skupinou exkluzívne v nitrianskej Synagóge!

Legenda rockových dejín, bubeník Carl Palmer (Emerson Lake & Palmer) so skupinou vystúpi exkluzívne v nitrianskej Synagóge 10. mája. 64 ročný bubeník, stále vo vynikajúcej kondícii a dostatkom energie podávať koncertné rockové delikatesy po celom svete, je skutočným spolutvorcom rockových dejín.

V roku 1970 sa spája s Gregom Lakeom a Keithom Emersonom, aby založili jednu z najslávnejších skupín všetkých čias, artrockových ELP – Emerson, Lake and Palmer. Hektické nasadenie na vrchole šoubiznisu vydržalo trio 10 rokov v jednom záprahu. Po roku 1980 dochádza už len k sporadickým vystúpeniam. V tom období sa stal členom superskupiny ASIA, v ktorej boli všetci veľkými menami zo štyroch slávnych kapiel YES, ELP, THE BUGGLES a URIAH HEEP. Debutový album ASIA získal ohromný komerčný úspech, keď sa udržalo po deväť týždňov v rebríčkoch časopisu Billboard. Single „Only Time Will Tell“ a „Heat of the Moment“ sa stali megahitmi Top 40 a neskôr prelomili Top Five. K zaujímavostiam patrí obľuba týchto skladieb aj na športových udalostiach amerických štadiónov.

http://youtu.be/N5JlPZ7AzX0

„Ako hudobník mám v oboch kapelách – Asii a v Carl Palmer Band – rovnakú pozíciu, pokiaľ ide o autorský materiál alebo aranžérske spracovanie skladieb. V mojej vlastnej formácii na moje plecia navyše padá organizácia koncertných turné či zabezpečenia okolo bezchybného fungovania kapely. Patrím k najlepším bubeníkom planéty, čo dokazuje množstvo mojich fanúšikov po celom svete“, povedal Palmer v rozhovore pre HN novinárovi Petrovi Motyčkovi.

Carl Palmer, z elitnej spoločnosti najlepších bubeníkov sveta, doposiaľ udržuje prostredníctvom koncertov meno ELP v povedomí. V Nitre sa predstaví s gitaristom Paulom Bielatowitzom (Neal Morse Band) a basgitaristom Simonom Fitzpatrickom.

zdroj: Raymond Kaňa

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky