Novinky

Iné Kafe sa chystá budúci rok oslavovať dvadsiatku vo veľkom štýle

Na scéne sú od roku 1995 a budúci rok ich čaká oslava kapelovej dvadsiatky. Rozhodli sa ju oslavovať celý rok a vo veľkom štýle. Už 1. januára 2015 výjde nový album Nevhodný typ, hneď po tom sa vyberú na trojmesačné turné po siedmych štátoch, v lete absolvujú festivaly a na záver roka plánujú niekoľko špeciálnych miniturné, na ktorých odohrajú vždy kompletne celé albumy zo svojej diskografie.  

Nový album Nevhodný typ vychádza oficiálne prvý deň v roku 2015. Chlapci pre svojich fanúšikov opäť pripravil prekvapenie.

“Tak, ako pri albume Právo na šťastie sme sa rozhodli dať fanúšikom benefit. Minule to bola lepšia cena, ako v obchodoch a teraz, okrem nej album na našej stránke môžu získať o mesiac skôr, ako sa dostane do obchodov,” objasňuje líder kapely Vratko Rohoň.

Nevhodný typ je v poradí siedmy album skupiny a spolu s Bestofkou a DVD už majú na konte desať nosičov.

“Nový album je svižnejší a jemne tvrdší, ako ten posledný (Právo na šťastie 2012). Nahrávali sme ho 9 mesiacov. Postupne sme z neho zverejnili už 5 singlov a dva videoklipy. Jedným z nich je aj skladba Čiernobiela“, ktorú sme venovali pamiatke môjho kamaráta a fanúška Iné Kafe, hokejistovi Paľovi Demitrovi. Objavila sa aj vo filme 38,” povedal o albume Nevhodný typ Vratko.

Sledovanosť všetkých singlov a klipov na youtube dosiahla spolu hranicu takmer milión videní. Včera na svojej stránke a facebooku zverejnili ďalšie video k pesničke Nezáujem.

Do rádií postupne nasadili pesničky Strom, Nevhodný typ, Čiernobiela a najnovším rádio singlom je pesnička Na chvíľu.

IMG_3235“Je to posadená pesnička, trošku odlišná od ostatných na albume. Nás v kapele veľmi baví. Ťažko sa mi o nej rozpráva. Najlepšie je si ju vypočuť…” povedal o najnovšom singli Vratko.

Od januára do marca 2015 bude Iné kafe na „20 rokov Nevhodní EU tour 2015“, počas ktorého na 24 koncertoch navštívia 7 krajín (Slovensko, Česká republika, Ukrajina, Poľsko, Srbsko, Anglicko a Írsko). Počas leta vystúpia na festivaloch a na konci roka plánujú niekoľko špecialnych miniturné, na ktorých chcú vždy zahrať kompletné dva albumy.

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky