NovinkyKam na koncert?

Folk/viking metalový vrchol sezóny v čele s ELUVEITIE, ARKONOU a SKÁLMÖLD 11.12. v Bratislave!

Švajčiari ELUVEITIE vždy patrili do rýchlo rastúcej európskej folk metalovej scény, od počiatkov však prinášali čerstvý vietor. Ich zvuk je autentický, tradičná keltská hudba osobito skĺbená s moderným melodickým death metalom, to bola vždy poznávacia značka týchto Helvet. Ich tohtoročný album Origins opäť dokázalo prehĺbiť každý aspekt ich tak svojského štýlu, a tak môžu byť právom viac ako kedykoľvek predtým popísaný tak ako sa sami nazývajú The New Wave of Folk Metal.“ ELUVEITIE sa hrdo hlási k svojmu pôvodu, ostatne ich samotný názov odkazuje v galčine k dávnym Helvétom. Svoju vrodenú švajčiarsku precíznosť nezabúda ani pri skladaní ani pri tvorbe textov a obalu, ktoré vznikali pod dohľadom expertov z univerzity v Zürichu. Fascinujúce antické folkové melódie, tvrdšie metalové riffy a mocné spevavé pasáže sa iste vryjú do pamäti každého metalistu. O tom tiež svedčí fakt, že ELUVEITIE ako prvá metalová kapela v histórii dostali švajčiarsku obdobu cien Grammy. Ich veľká produkcia bude absolútnym vrcholom tohtoročnej sezóny v klube Majestic, ktoré Bratislave musí závidieť nejedno európske hlavné mesto.

Arkona foto1Súputníkov v stredovekej zbrani bude Helvétom bojovne naladení pagan/folk metalisti z Moskvy ARKONA. vydávajú po trojročnej odmlke nový album YAV“. Ich show sa tradične točí okolo charizmatickej bojovníčky Mashy, brutálnych metalových riffov, hromových bicích a folkových melódií, hraných tradične najmä na originálne stredoveké nástroje. Tieto melódie sa tiahnu cez epické kompozície a snové krajiny plynúce z hĺbky songwriting, odkazujúceho na pohanskú minulosť Slovanov v Európe. Majestátne songy Arkony si na Slovensku a v Čechách podmanili nejedného fanúšika a kapela tak bude mať pod pódiom iste veľmi silnú základňu, s ktorej pomocou sa vybičuje k strhujúcemu výkonu, ako to niekoľkokrát dokázala napr. na festivale BRUTAL ASSAULT.

Plakát_EluveitieAko tretí do partie sa predstavia vychádzajúce hviezdy viking metalu SKÁLMÖLD z Islandu, ktoré privezú skočnú obdobu folkovo naladených bojových songov, nesúcich sa v duchu mená kapely, ktoré v preklade znamená vek meča. Akcia sa koná vo štvrtok 11. 12. 2014 v majestátnom prostredí klube Majestic v Bratislave, vstupenky sú k dostatiu v elektronickom predpredaji u spoločnosti Ticketportal a ďalej potom na mieste v deň konania a to za cenu 25 .

FB event: https://www.facebook.com/events/943358049026833/

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky