Novinky

J. Husovský o singli Michaelly: Je o totálnej vernosti!

Prešov : Speváčka Michaella vložila do aktuálneho singla Vravieť ti chcem viacero vlastných príbehov a jedným z nich je aj interpretačná línia textu z autorskej dielne Jozefa Husovského, ktorý pri písaní pracoval s viacerými motívmi. Podľa jeho slov, do Prešova nakoniec poslal verziu s najširšími lakťami. Pri výklade veršov sa nezriedka stáva, že čitateľ alebo poslucháč v nich objaví vlastnú niť a už sa jej nepustí. Keďže ponuka v diele J. Husovského nebola jednoznačne nalinkovaná, jedna z verzií skladby sa rozbehla smerom k podozreniu na neveru. „Celý tento text je pre mňa dosť osobný. V tomto bode vidím veľkú potrebu vysvetlenia. Na mnohých serveroch sa o tejto pesničke píše, že je o nevere. Keď som si to prvý raz prečítal, až som sa zľakol. Akú potrebu mám písať o nevere, keď celé roky milujem jednu ženu? Táto pesnička vonkoncom nie je o nevere! Je o totálnej vernosti!“ zdôraznil Jozef Husovský.

V texte plynie príbeh dvoch ľudských duší, ktoré kreuje život v konkrétnom čase a priestore. Návodom J. Husovského na harmonický vzťah je jeho neustále budovanie a posilňovanie. Táto teória si však vyžaduje veľkú dávku empatie a schopnosť správne reagovať na každý signál vysielaný partnerom. „Žena, resp. muž v skladbe sú stále tie isté bytosti, ale rokmi sa zmenili – preto sú iní. Vždy ma fascinovali dlhodobé vzťahy. Na začiatku boli ona a on krásni a zamilovaní. Postupom času sa však zmenili. Rokmi majú viac vrások, kíl, starostí, menej času, ideálov. Svojim spôsobom sú to už iní ľudia, a predsa tí istí. Po rokoch zisťujú, že vzťah je potrebné zalievať, a preto každý deň medzi sebou svojim spôsobom začínajú nový vzťah – s tým istým, a predsa iným partnerom. Skrátka, manželka a milenka v jednom, manžel a milenec v jednom. O tom je tento text. A takto ponímaný je pre mňa dosť osobný,“ vysvetľoval J. Husovský.

Samostatnou kapitolou singla Vravieť ti chcem je motown, na ktorom producent Vlado „Randy“ Gnepa postavil hudobnú líniu. J. Husovský si síce prečítal o tomto štýle pár riadkov, ale pri písaní textu sa ním ovplyvňovať nenechal. „Peter Lipa, tuším, na albume Naspäť na stromy píše: „Džez, nedžez, z čerešne dole.“ O štýle Motown som čítal v nejakom zo starších čísel časopisu Reflex. Ale v konečnom zúčtovaní nejde o štýly. Ide o atmosféru pesničky. Preto pre mňa nehralo zaškatuľkovanie do takého či makového štýlu žiadnu rolu. Škatuľkovanie nechajme fajčiarom,“ dodal s úsmevom J. Husovský.

Autor: Imrich Makó, PR a produkčný manažér

Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.

Foto: Archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky