NovinkyFotoreportyReportáže

EPICA ZVLÁDA AJ WALL OF DEATH

Pod organizáciou Octopus Promotion sa 7.6.2016 uskutočnil koncert  holandskej kapely Epica, ktorí priniesli okrem svojej krásnej speváčky Simone aj kus dobrého symfonického metalu.

Táto 6-členná formácia vznikla v roku 2002, založil ju momentálny gitarista Mark Jansen. Vtedy sa ešte počítalo so speváčkou Helenou Michaelsen zo skupiny Trail of Tears, tú však po krátkom čase vymenila vtedy priateľka Marka Jansena a terajšia speváčka krásna Simone Simons. Ich debutový album vyšiel v roku 2003 pod názvom  The Phantom Agony. Dokopy vydali 8 albumov a deviaty má uzrieť svetlo sveta 30. septembra tohto roku pod názvom The Holographic Principle.

Koncert otvárali už pomerne známi April Weeps, o ktorých som naposledy písala po koncerte Draconianu. Koncert odohrali skvelo ako vždy. Zahrali aj jednu novinku a taktiež známejšie skladby ako napríklad Waitting for the sun. Kapela z Dunajskej Stredy je tá, na ktorú sa oplatí prísť pozrieť a vypočuť si ju. Za túto kapelu sa nemusíme hanbiť a kľudne môžem napísať, že je na svetovej úrovni. Môžete si ju vypočuť aj na našliapanej akcii 14. septembra v Randal Clube spolu s Novembre, Isole a Shores of null.

IMG_0254Po vystúpení April Weepsu prišla polhodinová prestávka a o deviatej začala dlho očakávaná Epica. Zahrali skladby prevažne z posledného albumu The Quantum Enigma, ale aj staršie ako Cry for the moon z albumu The Classical Conspiracy, kde využili aj obecenstvo pomocou „forever and ever“ z refrénu tejto pesničky. Každý kto pochyboval o hlase speváčky a tvrdil, že je skôr pekná ako talentovaná zistil ako veľmi sa mýlil. Simone je totižto naozaj pekná, ale aj neskutočne talentovaná, potvrdila to aj na tomto koncerte, kde spev a vysoké tóny zvládla na jednotku. Všetci členovia kapely si užívali koncert, čo bolo vidieť aj na gitaristoch Markovi Jansenovi a Isaacovi Delahayeovi. Popri pesničke zišli z pódia a spolu sa zabávali s ľuďmi v prvej rade. Coen Janssen klavirista kapely a asi najväčší showman vytvoril wall of death, čo som skutočne na koncerte Epicy nečakala. Počas koncertu zazneli ešte songy ako Storm The Sorrow, The Obsessive Devotion,  Design Your Universe či Quietus.

Ostáva nám už len čakať kedy prídu nabudúce a predstavia nám nový album. Dovtedy čekujte ďalšie pripravované koncerty pod záštitou Octopus Promotion ako Deez Nuts/ The Amity Affliction/ Thy art is murder v Bratislave alebo Iron Maiden v Žiline.

KOMPLETNÝ FOTOREPORT NÁJDEŠ TU!

text: Monika Kocsisová

foto: Peter Štyri

IMG_0108IMG_0173

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky