Novinky

Nový album Adrieny Bartošovej „Mimo priestor a čas“ uviedol netradične do života Robo Roth

Slovenská výnimočná hudobníčka, speváčka a autorka ADRIENA BARTOŠOVÁ predstavila v pondelok 6.6.2016 vo Véčku v Bratislave naživo svoj nový album „MIMO PRIESTOR A ČAS“. Za účasti takmer všetkých muzikantov, ktorí sa na novom albume podieľali zaznela väčšina skladieb z nového albumu, ale aj Adrienine „klasiky“.

„Je veľmi ťažké sústrediť všetkých skvelých muzikantov, ktorí hrali na mojom novom albume. Sú veľmi vyťažení, ale nakoniec sa podarilo väčšinu z nich dostať v rovnakom čase na rovnaké miesto,“ povedala o obsadení kapely Adriena.

Na pódiu ju sprevádzali: Juraj Griglák (basa), Igor „Ajdži“ Sabo (bicie), Pavol Bereza (gitara) a hostia Jozef Lupták (violončelo), Boris Lenko (akordeón) a Ľubo Šramek (klavír). Na pódiu sa v jednej skladbe objavila aj jej dcéra Andrea Bučková.

„Dnes to bolo poriadne náročné a hektické. Ráno som sedela ako oponent na  štátniciach a popludní sa to všetko ešte skomplikovalo zdravotnými problémami jedného z muzikantov. Zháňali sme lekárov. Všetko nakoniec dobre dopadlo, ale museli sme aj trochu improvizovať. A vtedy som si spomenula, že máme s Andrejkou nacvičenú spoločnú skladbu. Zvládla to výborne, aj keď sa to dozvedela asi tri minúty pred koncertom,“objasnila speváčka.

O príjemné prekvapenie sa na koncerte postaral herec Robo Roth, ktorý uviedol album do života netradičným spôsobom. Napísal pre Adrienu nedokončenú skladbu, ktorú jej venoval na dokončenie pre budúce projekty.

Adriena nechcela tradičný krst, ale aby som album nejak uviedol do života. Ja tiež nemám rád, že sa cédečká, alebo knihy znehodnocujú a polievajú. Preto sa mi tento spôsob zapáčil. S Adrienou máme k sebe blízky vzťah. Ona ku mne cez divadlo, ja k nej cez jej hudbu. V noci mi napadlo, že ho uvediem vlastnou skladbou. Netušil som, že po mojej pripravenej polovici sa ku mne pridajú muzikanti a že budem naživo improvizovať. Ale bola to paráda zahrať si s takými muzikantmi,“ povedal Robo.

Špeciálnu gratuláciu k albumu si pripravil aj Adrienin manžel Štefan Bučko. Počas programu predniesol kúsok zo svojej básnickej tvorby.

“Som veľmi rada, že dnes prišlo veľa ľudí, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru. Ďakujem všetkým, ktorí prišli, aj tým, ktorí sa podieľali na albume a jeho prezentácii. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí pomohli albumu na svet a aj Robovi Rothovi, ktorý ho tak krásne do sveta uviedol,” povedala priamo po koncerte  Adriena Bartošová.

Najbližšie koncerty :

27.6.2016 o 19.00

Adriena Bartošová & Friends

Pálffyho palác, Zámocká ul., Bratislava

(Koncert preložený z 10.6.2016)

Aktualizované info na:

www.adriena.sk

 1. Mimo priestor a čas…
 2. Košieľôčka biela (2)
 3. Francúzsky dážď
 4. Na zemi sedela…
 5. Ráno v daždi

Suita Súvislosti:

 1. Krívajúca tanečnica
 2. Healing Whisper
 3. Preteky s osudom
 4. Snenie
 5. Nikdy ti to nevysvetlím
 6. Zhon
 7. Sunday Morning
 8. Krívajúca tanečnica – live (bonus)

Hudba:

Adriena Bartošová

Texty:

Milan Lasica (5)

Adriena Bartošová (3, 4, 7,10,12)

Alena Ciková  (1)

Maroš Bančej (2)

Peter Konečný (4)

Hudobníci:

Adriena Bartošová – spev, klavír

Juraj Burian – gitary

Juraj Griglák – kontrabas, basová gitara

Igor Sabo – perkusie, bicie,

Hostia:

Jozef Lupták – violončelo

Boris Lenko – akordeón

Ľuboš Šramek – klavír

Stano Palúch – husle

Braňo Dugovič – klarinet

 Milan Medek – gitara

Igor Baar – gitara, synth, perkusie a sound design

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky